Outdoor Reklamları

Outdoor reklamları aynı zamanda açık hava reklamları olarak da bilinmektedir. Outdoor İngilizce dilinde dış mekân demektir. Dilimizde karşılığı açık hava ya da dış mekândır. Sonuna reklamları eklediğimizde dilimizdeki anlamı ve tanımı açık hava reklamları olarak nitelendirilir. Outdoor reklamları günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Geniş bir kullanım alanına hitap eden açık hava reklamları geleneksel reklamcılık dünyasındaki en uygun fiyatlı reklam çalışmasıdır. Billboard reklamları bu mecradaki en çok kullanılan reklam çalışmalarından biridir. Billboard reklamları,  açık hava reklamları denince akla gelen ilk reklam türüdür. Sektörün diğer reklam isimleri çok fazla bilinmemektedir. Outdoor reklamları ilk olarak başkentimiz Ankara’da 1985 yılında kullanılmıştır. Bu reklamlar daha sonra ülkemizde İstanbul, İzmir ve diğer şehirlerde 1990’lı yıllarda aktif olarak kullanılmaya başlamıştır. Teknolojinin henüz gelişmediği o yıllarda reklam baskıları ve görünümleri yeterince iyi bir seviyede değildi. Fakat günümüzde teknolojinin gelişmesiyle mecra bakımından bu sektör bir çığ gibi büyümeye başladı.

Açık Hava Reklamları Dijital Reklamlar İle Kullanıldığında Daha Verimli Sonuçlar Doğuruyor!


Outdoor Reklamları Dijital Reklamlarla Birlikte Nasıl Kullanılır?

Outdoor reklamları geleneksel reklamcılık dünyasında en önde gelen ve en fazla tercih edilen reklam türlerinden biridir. Günümüz büyük markalar ve şirketler bu reklam çalışmalarına büyük bütçeler ayırıyor ve milyonlarca insana hitap etmek istiyor. Bir ülkenin pazarına girmek isteyen büyük bir marka, öncelikle bu pazarlarda kendini tanıtmak için açık hava reklamlarını daha sonra yerel ve global anlamda, bölgesel ya da ulusal başarılar elde etmek daha fazla kitleye ulaşmak için dijital reklamları ve açık hava reklamcılığını birlikte kullanmayı tercih ediyor. Her iki reklam modeli de markanızın büyümesini sağlar. Fakat açık hava reklamlarının insanlar üzerinde bıraktığı etki ve somutluğu diğer reklam türlerine göre daha farklıdır. Dijital reklam alanları hakkında daha fazla bilgiye www.ankarareklamdanismanligi.com sayfasından ulaşabilirisiniz.

Açık hava reklamları günümüz şartlarında birçok markanın tercih ettiği mecra olup ve ürünleri, kampanyaları, promosyonlar, indirim günleri ve Black Friday gibi özel dönemleri duyurması için kullandıkları bir reklam çalışmasıdır. Bu reklam çalışmasında billboard reklamları diğer tüm reklam çalışmalarına kıyasla biraz daha ön plana çıkıyor. Markaların hedefleri ve stratejilerine yön veren Outdoor reklamları günümüz şartlarında gelişmeye devam eden bir mecra haline gelmiştir.

Sektörlerin, şirketlerin, markaların ve insanların doğru şekilde yönlendirilmesini sağlayan bir reklam platformu olan açık hava reklamları oldukça etkileyici reklam modellerinden biridir. Markanızın ayakta kalmasını istiyor ve güçlü bir sloganla ürünlerinize pazar oluşturmak istiyorsanız, açık hava reklamları konusunda profesyonel firmalardan hizmet almanız gerektiğini söylemek isteriz. Ankara bölgesinde Afiş Ankara gibi işini özveriyle yapan ve markaların büyük kitlelerle buluşmasını sağlayan firmalar ile çalışıp reklamlarınızı daha değerli kılabilirsiniz.

Outdoor Reklamlarının İnsanlar Üzerinde Bıraktığı Etkiler Nelerdir?

Outdoor reklamları yapılan araştırmalar sonucunda belirlenmiş kitleye erişimi kolay bir hale getiren en iyi reklam yöntemlerinden biridir. Outdoor reklamları kendi içerisinde farklı kollara ayrılır. Bu reklamların türleri bulunmaktadır. Markalar yapılarına en uygun outdoor reklam türlerini tercih ederek, hedefledikleri kitlelere ulaşabilirler. Bu çalışmaları yapan firmalar yaratıcılıklarını kullanarak tasarlamış oldukları reklam türlerine göre markaların akılda kalmasını sağlayan teknikleri kullanabilirler.

Outdoor Reklamları insanlar üzerinde etki bırakmak, algı yönetimi yapabilmek ve markalara ait olan reklamları daha iyi bir şekilde konumlandırmak hedefiyle yapılmaktadır. Bu anlamda en dikkat edilmesi gereken husus ise hedefe yönelik olan reklam türünü seçmektir. Outdoor reklam türleri değerlendirilip markalara uygun biçimde tasarlanıp hedef kitle belirleme konusunda yardımcı olur.


Outdoor Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Outdoor reklamları hedeflerine ulaşmak isteyen markalara yönelik birçok alternatif sunuyor. Bu alternatifler açık hava reklamcılığının türleri olarak markaların ilgisini çekiyor. Her marka ya da firma bütçesine uygun olan açık hava reklamcılık türünü tercih ediyor.

Billboard Reklamları

Araç ve yayalara hitap eden billboard reklamları outdoor reklamları kategorisinde yer alan ve en fazla tercih edilen reklam türlerinden biridir. Bu reklamların kullandığı alanlar yollar, caddeler, meydanlar vs. gibi alanlardır. Outdoor reklamları denince akla ilk gelen reklam türü hiç şüphesiz billboard reklamlarıdır. Bu reklamlar sayesinde markalar hedef kitlelerine rahatlıkla ulaşabildiklerini, bildikleri için bu reklamları tercih ederler. Bu reklam türü günümüzde her alanda karşınıza çıkabilecek bir reklam türüdür.

Duvar Reklamları

Duvar reklamları genelde yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bina, iş merkezi ve plazaların cephelerine uygulanan ve outdoor reklam sektöründe çok yaygın olarak kullanılan reklam ünitelerinden birisidir. Duvar reklamları genel olarak diğer açık hava reklam çeşitlerine göre daha büyük alanlara sahip olduğundan dikkat çekicilik oranı da bir hayli fazladır. Bu kapsam da fiyatları da lokasyon,  reklam alanın boyutu ve reklam süresine göre değişkenlik arz etmektedir. Duvar reklamları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için https://www.afisankara.com/duvar-reklamlari sayfamızı ziyaret edebilir ve diğer iletişim kanallarından bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Megalight Reklamları

Açık hava reklamları bünyesinde yer alan megalight reklamları, her alanda karşımıza çıkmaktadır. Alışveriş merkezlerinin giriş bölümlerinde ya da fuar gibi alanlarda bu tarz devasa reklam platformlarına denk gelebiliriz. Genellikle insan yoğunluğunun artış gösterdiği alanlarda bu reklamlarla karşılaşma olasılığı daha yüksektir. Outdoor reklam çeşitleri arasında yer alan megalight reklamları estetik ve devasa duruşuyla kaliteli bir izlenim bırakmaktadır. Genellikle markalar insanları etkilemek için devasa reklamları tercih ederler. Kampanyaların hatırlanması için bu reklamlar sık bir şekilde kullanılır. Bu sebepten ötürü megalight reklamları insanların dikkatini çekecek biçimde hazırlanmaktadır. Bu reklamlar hareketli ve sabit biçimde hazırlanmaktadır. Outdoor reklam çeşitleri arasında yer alan bu reklamlar promosyon ve kampanyaları gösterişli ve şık bir sunumla sergilemek maksadıyla kullanılır.

Giantboard Reklamları

Outdoor reklamları hedef kitleye ulaşmanın önemi dışında, farklı reklam türleriyle hedef kitleye kaliteli bir görünüm sergileyerek yaklaşmayı da önemsemektedir. Outdoor reklam türleri içerisinde yer alan Giantboard reklamları Prestije önem veren marka veya firmaların tercih ettiği reklam türüdür. Açık hava reklamcılığındaki temel amaç hedef kitle üzerinde görsel etkiler bırakıp dikkatlerini kendi üzerine çekmektir. Bu etkileri insanlar üzerinde en yoğun şekilde hissettiren reklam türü Giantboard reklamlarıdır. Bu reklamlar oldukça geniş bir alanı kaplamaktadır. Özel ışıklandırma ile dikkat çeken reklamlardır. Açık hava reklam türleri arasında Giantboard reklamlarını kullanan markalar hedef kitlelerine istedikleri mesajı rahatlıkla verebilmektedir.

Direk Reklamları (Polebanner)

Açık hava reklamcılığının en fazla tercih edilen reklam türlerinden biridir. Outdoor reklamları kategorisinde yer alan direk reklamları, caddeler, sokaklar, parklarda görülebilen reklamlardır. Outdoor reklam türleri kullanım amacı ve alanlarına göre değişim gösterebilmektedir. Polebanner reklamlarının hedefi, moda, gıda, dizi film gibi sektörlerin içerik ve ürünlerini tanıtmaktır. Bu reklam türü açık hava reklamcılığının en çok tercih edilen türlerinden biri olup insanların dikkatini kolaylıkla çekmekte ve tüketicilerin reklamlara odaklanmasını sağlamaktadır. .

CLP Reklamları

CLP reklamları outdoor reklamları kategorisinde yer alıp, durak reklamları gibi hareket eder. CLP reklamları insanların zorunlu olarak durduğu bölgelerde yayınlanan reklamlardır. Kaldırım, yol, ATM sırası, Otobüs durakları vs. Bu gibi alanlarda bekleyen kişilerin bu reklamları görmemesi mümkün değildir.

Board Reklamları

Board reklamları totem reklamları günümüz şartlarında yaygın bir şekilde kullanılmaya devam edilen bir outdoor reklam türüdür. Kuleboard ve magaboard olmak üzere iki çeşite ayrılmaktadır.  Totem reklamlar tabelalar şeklindedir. Bu reklamları gıda firmaları ya da petrol markaları tercih etmektedirler.

Sonuç olarak Afiş Ankara outdoor reklamları konusunda işletmenize kreatif çözümler sunmaktadır. Siz de bu konuda daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz ve afisankara.com adresinden web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz