Ankara Megalight Reklamları

Açık hava reklamcılığının önemli bir çeşidi olan megalight reklamları büyük şehirler, yoğun araç trafiğinin olduğu metropoller için uygun bir mecradır. Büyük boyutları ile dikkat çeken megalight reklamları aynı zamanda teknolojik olarak da üst model bir reklam uygulamasıdır. Aydınlatmalı ve hareketli mekanizması ile markayı büyük kitlelerle buluştururken, aynı zamanda prestijini de artıran önemli bir reklam ünitesidir.

Ankara megalight reklam fiyatları

Megalight Reklamları Nedir?

Megalight nedir sorusunun cevabı olarak dış alanlarda kullanılan reklam panellerinin boyut olarak en büyüğüdür denilebilir. Marka prestijini etkili bir şekilde kitleye ileten aydınlatmalı ve gelişen teknoloji ile uyumlu bir reklam aracıdır.

Reklamcılık anlayışının gelişmesi ile açık hava reklamlarının önemi artmıştır. Çeşitli örnekleri ile şehir merkezlerinde ve karayollarında kendine yer bulan açık hava reklamları arasında megalight reklam panoları mekanizması ile ön plana çıkar.

Megalight bulunduğu konumdaki kitlenin tamamına ulaşacak biçimde boyutlandırılmıştır. Billboard reklam panolarından sonra sık tercih edilen megalight reklamları, outdoor panoların en büyüğüdür. Panelin büyüklüğü markanın prestijine doğru orantılı olarak etkiler. Büyük boyut, yüksekte bulunan konum ve çift yönlü yayınlanan reklamlar ile pek çok açıdan izlenme sağlar.

Megalight reklamları mekanizması iç aydınlatmaya sahip olduğu için gece görülme yoğunluğu da yüksektir. Afiş değiştirme özelliği sayesinde ise etkin kullanıma uygun bir reklam panosudur.

ankara megalight reklam fiyatları

Megalight Reklam Kullanım Alanları Nerelerdir?

Megalight reklamları araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Megalight reklam kullanım alanları sektör ve bütçeye göre farklılık gösterebilir. Şehir merkezlerinde, trafik ışıklarının bulunduğu alanlarda, karayollarında konumlandırılan megalight reklamları, yayaların olduğu kadar araç içindeki sürücü ve yolcuların da ilgisini çekecek şekilde uzak mesafelerden görülmek üzere tasarlanır.

Kısa sürede hitap ettiği kitlenin büyük bölümü ile etkileşime geçecek yapıda olması nedeni ile:

 •  Tanıtım
 •  Hizmet Sektörü
 •  Kampanya
 •  Marka mesajı
 •  Duyurular

gibi alanlarda kullanılır. Büyümek ya da marka devamlılığını sağlamak isteyen her firma tarafından tercih edilen gösterişli bir açık hava reklam ünitesidir.

Megalight Reklam Avantajları Nelerdir?

Açık hava reklamcılığının önemli ve gösterişli bir ürünü olan megalight reklamları tercih etmenin avantajları şöyledir:

 •  Görsel boyutunun büyük olması uzak noktalardan fark edilmesini sağlar.
 •  Yüksekte bulunması nedeniyle trafik yoğunluğu olan alanlarda da kullanılabilir.
 •  İnsan yoğunluğunun bulunduğu noktalarda dikkat çeken etkin reklam panolarıdır.
 •  Çift yönlü kullanılması daha çok kitleye hitap etmesini kolaylaştırır.
 •  Aydınlatma sayesinde gece izlenme olasılığına sahiptir.
 •  Hareketli mekanizması ile otomatik olarak afiş değişimi yapabilir.
 •  Cam kaplama ve kilit sistemi ile yağmur, toz, nem gibi etkenlere karşı dayanıklıdır.
 •  Kullanılan cam sistemleri darbeye karşı güvenlidir.
 •  Büyük ve gösterişli yapısı ile markasına prestij katmak isteyen firmaların tercihidir.
 •  Tercihe göre sabit veya değiştirilebilir reklam özelliği vardır.

Megalight Reklam Ölçüleri Nedir?

Megalight reklamları trafiğin yoğun olduğu işlek noktalarda yüksek konumu ile sürücülerin dikkatini çekmeyi başarır. Boyutu ile her üç kişiden birinin dikkatini çekecek şekilde yüksek farkındalık sağlar. Ayrıca reklamlar büyük görseller ile tasarlandığında daha fazla hatırlanma olasılığına sahip olur.

Megalight reklamlar, bulunduğu konuma göre değişik ölçülerde tasarlanabilir. Şehir içinde yaklaşık 3 metre yüksekliğe sahip olabilen megalight panolar, otoban veya daha geniş alanlarda 5 metreye kadar boyutlandırılabilir. Megalight reklam panosu 7 veya 9 metrekare ölçülerinde tercih edilebilir. Megalight reklamları ölçüleri ve mekanizması ile modern bir reklam aracıdır.

afiş ankara megalight reklamları

Ankara Megalight Reklam Fiyatları Ne Kadardır?

Megalight reklam fiyatları reklamın bulunduğu alan, ölçüler ve panonun teknik yapısına göre farklılık gösterebilir. Megalight reklam boyut olarak büyüklüğü ve mekanizmasının detaylarının çokluğu nedeni ile billboard reklam örneklerine göre daha maliyetlidir. Ancak billboard reklamlar ve megalight reklamların hitap ettiği kitle ve ulaştığı insan sayısı birbirinden farklıdır. Bu nedenle fayda-fiyat unsurları göz önünde bulundurularak megalight reklamlarına karar verilir.

Megalight reklam panosunun bulunduğu il- ilçe, konumu, alanın yoğunluğu da reklam fiyatlarını etkileyen unsurlardandır. Panellerin konumlandırıldığı alanın merkezi ve işlek bir alan olması, fiyatları etkiler.

Megalight fiyatları etkileyen bir diğer husus panonun teknik özellikleridir. Panelin sabit veya hareketli olması, kendiliğinden afiş değiştirilebilir olması, dayanıklılığı, aydınlatması gibi teknik unsurlar megalight reklam fiyatlarını etkileyen önemli özelliklerdir.

Afiş Ankara Megalight Reklam Hizmetleri

Afiş Ankara, Ankara’nın stratejik noktalarına konumlandırılan megalight reklamları, araç ve yayaların ilgisini çekmeyi bunun yanında marka ile kitleyi buluşturmayı amaçlar. Megalight reklam panoları ışıklı yapısı ve dev ünitesi ile markayı şık bir şekilde tanıtır. Megalight reklamları trafiğin işlek noktalarında ve yayaların yoğun bulunduğu alanlarda, trafiğe dikey bir şekilde yükselir. Mesaj iletme noktasında hitap ettiği kitlenin büyük bir bölümüne ulaşır.

Ankara megalight reklam tercihleri arasında güncel teknolojiler, yaratıcı tasarımlar ve şehrin en işlek konumları ile Afiş Ankara olarak tanıtım ya da kampanya faaliyetlerinizi kalabalık kitlelere ulaştırmayı amaçlarız. Açık hava reklamcılığının en şık ve gösterişli ürünlerinden olan megalight reklamları, yüksek konumu ve boyutu ile firmanıza prestij katar. Uygun konum ve görseller ile ulaştığı kitlenin dikkatini büyük ölçüde çekebilecek yapıdadır. Tercihe göre hareketli ve sabit yapıda olabilir. Yağmur, toz, ve nem gibi dış mekan unsurlarına dayanıklı mekanizmaya sahiptir. Çeşitli sektörlerdeki her markayı üst seviyeye taşıyacak ve mesajını halka ulaştıracak şekilde tasarlanır. Siz de markanızın unutulmayacak reklam fikirleri ile akıllarda yer etmesini isterseniz https://www.afisankara.com/iletisim web sayfamızı ziyaret ederek hemen iletişime geçebilirsiniz.