Üniversite reklamları kitle olarak genç kesime hitap etmeyi hedefleyen markaların tercihidir. Daha çok tüketici durumda olan üniversite gençliği, kendisine doğru yollarla iletilen marka mesajlarına karşı tanıma, hatırlama hatta satın alma davranışları gösterebilir. Ankara üniversite reklam verme imkanları bakımında oldukça fazla seçenek sunan şehirler arasında yer alır. Ankara’da vakıf ve devlet üniversite sayısının fazla olması yanında üniversitelerin kampüs alanları da reklam vermeye uygun niteliktedir.

ankara üniversite reklam verme

Üniversite Reklamları Nedir

Üniversite reklamları markaların kampüs içinde açık hava panellerini kullanarak verdikleri her türlü reklamdır. Dinamik tüketici kitlesi olan üniversite öğrencilerini hedefleyen firmalar için kampüslerde reklam vermek oldukça etkili bir yöntemdir. Uzun süreli görülme sağlayan üniversite reklamları, satın alma kararını etkiler. Ayrıca hedef kitlenin yaşam alanı içinden verilen mesaj daha etkilidir ve karşılık bulması daha olasıdır.

Köklü üniversitelere ev sahipliği yapan şehirler üniversite reklamlarının büyük oranda karşılık bulacağı yerlerdir. Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve çeşitli vakıf üniversiteleri de dahil olmak üzere pek çok üniversiteye ev sahipliği yapan Ankara, üniversite reklam verme seçenekleri arasında ön plana çıkan bir şehirdir.

Üniversite Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Üniversite reklamları gençlerin ve öğrencilerin dikkatini çekmeyi hedefleyen markalar için önemli bir araçtır. Kampüs içinde verilen reklamların bazı avantajları şöyledir:

  •  Üniversiteler, kampüs içinde bahçe, kantin, yemekhane gibi geniş reklam verme alanına sahiptir.
  •  Üniversite öğrencileri çevre ile iletişim içinde ve algıları açık olduğu için reklamlara tepki verme olasılığı yüksektir.
  •  Öğrencilerin tüketim alışkanlıkları reklamların satın alma kararlarını etkilemesini sağlar.
  •  Üniversite reklamları vaktinin çoğunu kampüste geçiren öğrenciler için uzun süreli görünüm sağlar.
Ankara üniversite reklamcılığı

Üniversite Reklam Fiyatları Ne Kadardır?

Üniversiteler kampüslerinde çeşitli yaşam alanları barındırır. Bu alanlar etkili kullanıldığında reklamların istenilen kitleye ulaşması kolaylıkla sağlanır. Bahçe, koridor, spor alanı, derslik koridorları gibi çeşitli alanlar için birbirinden farklı reklam üniteleri kullanılır.

Üniversite reklam verme fiyatları, kullanılan reklam panosuna göre farklılık gösterir. Megalight, CLP ve özel projelerimizin her biri farklı şekilde fiyatlandırılır. Üniversite reklamları için kullanılan panolar, afiş tasarımı, malzeme kalitesi gibi hususlar da reklam fiyatlarını etkileyen unsurlardandır.

Hedef kitlesi üniversite öğrencisi olan markalar ve genç kesimin buluşma noktası olan kampüsler, açık hava reklamcılığının etkili bir şekilde karşılık bulduğu alanlardır. Özellikle genç kesimin tüketim alışkanlıkları ve dikkatleri üniversite kampüslerini önemli reklam alanları haline getirir. Siz de markanızı genç kuşak ile buluşturmak ve Ankara üniversite reklam verme seçenekleri hakkında bilgi almak için Afiş Ankara ile hemen iletişime geçebilirsiniz.