Ankara CLP Reklamları

Açık hava reklamlarının önemli bir çeşidi olan Ankara CLP reklamları ürün, marka, kampanya tanıtımları için tercih edilen modern ve önemli bir reklam panosudur. Toplu iletişim araçları ile birlikte markayı destekleyen açık hava reklamları ürünüdür. Açılımı ‘’city light poster’’ olan CLP reklamları, CLP durak ve CLP raket olmak üzere iki çeşit halinde uygulanır.

ankara clp reklamları

CLP Raket Reklamları Nedir?

CLP raket reklamları ön ve arka yüzeyi cam ile kaplanmış, kuşe kağıda basılmış ve genellikle 60 cm ayakları bulunan bir reklam mecrasıdır. Kalabalık sokaklarda, trafik ışıkları yakınlarında konumlandırılabilen CLP raket reklamlarının yaya, yolcu ve sürücü ile göz hizasında olmasına dikkat edilir.

CLP raket reklamlar hareketli ve ışıklı olarak tasarlanabilir. Hareketli ve ışıklı özellikleri ile mesajın daha dikkat çekici olması sağlanır. CLP raket reklamların mekanizması cam içinde korunaklı haldedir. Bu nedenle darbelere ve eskimeye karşı dayanıklıdır.

CLP raket reklamlarının küçük ölçülerde olması maliyetini azaltır ve etkin bir bütçe ile reklam yönetimine imkân sağlar. Şehrin dokusu ile uyumlu CLP raket panolar pek çok noktada kendine yer bulabilir. Maliyetinin ulaşılabilir olması ve geniş kitlelere hitap etmesi CLP raket panoları kapsayıcı özellikte yapar.

CLP Durak Reklamları Nedir?

CLP durak reklamları dayanıklı malzemeden üretilen, ön ve arka kısmı cam ile kaplı bir reklam mecrasıdır. Reklam cam içinde olduğu için yıpranma meydana gelmez. Dayanıklı bir panodur. Aydınlatmalı sistemi ile geceleri de hedef kitle tarafından fark edilmesi sağlanır.

CLP durak reklamları, araç ve yaya yoğunluğunun olduğu özellikle toplu taşıma kullanan kitlenin dikkatini çekmek için duraklara konulan reklam panolarıdır. Bekleme süresi dikkate alındığında duraklar marka mesajını iletmek için uygun bir alandır. Dikkat çeken ve yaratıcı bir reklam panosu ile bu bekleme süresi, marka mesajını hedeflenen kitleye ulaşmayı sağlayacak bir araca dönüşür. Toplu taşıma içindeki yolcuların da dikkatini çekebilen özelliği ile yoğun kalabalığa hitap eder.

Günlük yaşamın önemli bir noktası olan duraklarda kitlenin karşısına çıkan CLP durak reklamları, tanıtım ve kampanyalar ile insanlara ulaşmanın etkili bir yoludur.

ankara clp raket reklam

CLP Reklam Özellikleri Nelerdir?

CLP reklamları dış mekânda insan yoğunluğunun olduğu yaşayan cadde ve sokaklarda kendine yer bulur. Bu nedenle bilgilendirmekten önce dikkat çekmek ve harekete geçirmek için tasarlanır. CLP reklamlarının bazı özellikleri şu şekildedir:

 •  Ankara CLP reklamları ilk bakışta dikkat çeken çarpıcı özelliktedir.
 •  Sözcükler kısa ve uyarıcıdır.
 •  Görseller ön plandadır.
 •  Gereksiz detaylar bulunmaz.
 •  Tek imge kullanılır. Gereksiz imge ve yazılara yer verilmez.
 •  Yazılar uzaktan okunacak şekilde büyük ve sadedir.
 •  Okunabilir fontlarla tasarlanır.
 •  Yazı ve zemin karşıt renklerde olacak şekilde görsel ön plana çıkarılmalıdır.
 •  Markanın diğer alanlardaki reklamları ile uyumludur.
 •  Mesaj bütünlük içinde verilir.
 •  Hareketli CLP panolarda açılış kapanış saatleri ayarlanabilir.
 •  Manuel ya da otomatik olarak hareket ettirilebilir.
 •  CLP panolar senkronize bir şekilde çalışır.
 •  Ekonomik ve etkili bir reklam aracıdır.

Ankara CLP reklamları şehir merkezindeki kalabalık noktalar ve duraklarda tercih edilen açık hava reklamları ünitesidir. Ön ve arka yüzeyi cam ile kaplı, hareketli ve ışıklı yapısı vardır. Yaya ve sürücülerin göz hizasında bulunur. Etkileyici mesajlarını doğrudan kitleye iletir. CLP reklamları daha çok hedef kitlenin dikkatini çekmek ve kitleyi harekete geçirmek için kullanılır. Maliyet olarak ekonomik olmasının yanı sıra geniş kitlelere ulaşan önemli bir açık hava reklamları ürünüdür. Firmaların tanıtımını sağlayan ve imajını güçlendiren CLP reklam ile, Ankara caddeleri, sokakları veya trafik akışının yoğun olduğu alanlarda dikkat çekmek istiyorsanız Afiş Ankara ile hemen https://www.afisankara.com/iletisim/ sayfasından iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.