Ankara Sinema Reklamları

Sinema reklamları sinema izlerken karşımıza çıkan indoor reklam çeşitlerinden birsidir. Sinema reklamlarında reklam işleyişi şu şekilde olmaktadır. Reklamın yayınlanacağı sinema salonundaki izleyicilere sinema perdesinden; film öncesi, film arası ve filim sonrası reklam izletilmesidir. Bu şekliyle de aynı anda sinema salonunu dolduran kişi sayısınca reklamınız seyredilmiş olacaktır. Burada ayrıca reklam marka bilinci de oluşturulabilmektedir.

Reklam sektörü, günümüz gelişen teknoloji ile birlikte pazar ağını oldukça genişletmiş ve çağın gereksinimlerini yerine getirebilmek adına sektörel gelişimlere paralel bir ilerleme göstermiştir. Günümüzde iletişim ortamlarının, yaşam alanlarının genişlemesi ve sosyal ortamların artması ile birlikte reklam vermek isteyen firmaların da hedef kitlesine ulaşım alanı aynı şekilde genişlemiştir. Özellikle 2000 yıllarından sonra sinemaya ve sinema filmlerine olan ilginin artmasıyla birlikte reklam firmalarının hedef kitlelerine ulaşma adına reklam mecrasında sinema reklamları da özel bir yer almaya başladı. En uygun sinema reklam fiyatları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ankara sinema reklamı

Bu reklamların neden firmalar tarafından cazip olduğunu şu şekilde özetleyebiliriz. Günümüzde yaklaşık 3000 adet sinema perdesi ve 370.000’e yakın koltuk kapasitesi mevcut olup izleyici sayısı ise yıllık olarak yaklaşık 75 Milyona ulaşmıştır. Bu sayılarda firmalara sinema reklamları izleyici kitlesinin o andaki mutlu halinden faydalanarak reklam sektöründe büyük bir avantaj sağlamaktadır. Böylelikle markanız vitrine çıkmış olacaktır. Afiş Ankara olarak billboard reklam metro reklam duvar reklamları reklamları gibi reklamların yanında profesyonel ekibimizle birlikte sinema reklamları konusunda da hizmet vermekteyiz.

Sinema Reklamları Neden Tercih Edilir?

Gelişen teknoloji sayesinde görsel kalitesi yüksek olan, hedef kitleye doğrudan hitap edebilme imkanı olan reklam türü arasında yer alan sinema reklamları reklam verenler tarafından şu sebeplerden dolayı tercih edilmektedir:

 •  İzleyici profili,
 •  İzleyicilerin reklamları kapatma veya değiştirme gibi durumlarının olmaması,
 •  Sinema izlenim saatinde sinemanın genel atmosferi ve izleyicinin kişisel mutluluğu,
 •  Büyükşehirden tutun küçük bir ilçe de bile reklamın esnek olarak planlanabilmesi,
 •  İzleyici sayısı net olarak bilindiği için ölçülebilir bir mecra olması sinema perde reklamları reklam verenler tarafından tercih edilmesine katkısı olumlu yönde olmaktadır.

Sinema Reklamcılığı Hangi Şekilde Yapılmaktadır?

Sinema reklamcıılığı çeşitlenmektedir:

 •  Sinema Perde Reklamı,
 •  Fuaye Reklamcılığı,
 •  Sinema Sponsorluğu,
 •  Bilet Giydirme,
 •  Gişe Uygulamaları,
 •  Koltuk Arkası Reklamlarıdır.
ANKARA Sinema Reklam Fiyatları

Sinema Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Sinema reklam fiyatları salonun izleyici profili, salonun teknik özellikleri, sinema salonunun bulunduğu şehir ve bölge, vizyona giren film türü, izleyici sayısı ve doluluk oranlarına bağlı olarak sinema reklam ücretleri değişkenlik göstermektedir. Güncel sinema reklam fiyatları için www.afisankara.com web sitemizi ziyaret edebilir ve hemen bizi arayabilirsiniz.

Sinemalarda Kaç Dakika Reklam Olur?

Sinema reklamları kanun gereği sinema salonlarında filmin perdede gösterimi öncesi 10 dakikayı, filmin arasında ise 15 dakikayı geçmeyecek şekilde ayarlanmaktadır.

Sinema Reklamının Avantajı Nedir?

Sinema reklamları için en büyük avantaj, eğitimli ve reklam konusunda bilgili bir izleyiciye ulaşma imkânı sağlamaktadır. Bunun yanında reklam vermek isteyen firmaların hedef kitlelerine ulaşımını kolaylaştırmaktadır. Sinema reklamları dikkat çekici ve yaratıcı fikirlerle birlikte diğer reklam türlerine göre reklamlar daha hızlı hatırlanmaktadır.