Duvar reklamları markalar adına pazarlama stratejilerinde önemli bir role sahip olan açık hava reklamcılığı türlerinden biridir. En çok tercih edilen reklam türlerinden olan duvar reklamları yatırımın yüksek olduğu bir alandır. Özellikle yoğunluğun yüksek olduğu bölgelerde, cadde ve alanlarda oldukça fazla kullanılan bir reklam türüdür. Reklamcılık faaliyetleri özellikle teknoloji trendlerinin değişmesi ve teknolojinin değim yerindeyse ışık hızında gelişmesiyle birlikte farklı bir boyuta geçti. Bu durum iş dünyasındaki kurumların beklentilerini yükseltti ve reklamcılık anlayışı geleneksel yöntemlere göre daha farklı bir anlayışa sahip olmaya başladı.

Duvar reklamları günümüzde özellikle teknoloji markalarının en çok tercih ettiği alanlardan biridir. Duvar reklamcılığı deyip geçen markaların bilmesi gereken önemli detaylardan biri, etkileyici reklamların insan zihninde kalıcı olmasıdır. Markanızın ürünlerine yönelik bir reklam yapıyor ve seçiminizi duvar reklamlarından yana kullanıyorsanız, markanız kısa sürede hedef kitlesini yükseltir ve daha fazla insana hitap etmeye başlar. Bu yüzden duvar reklamları önemli bir konudur.

Tarih öncesi dönemlerde duvar reklamları iletişim kurmak adına kullanılan alanlar olmuştur. Duvarlar insanların kendilerini geliştirmesini sağlayan ve düşüncelerine ilk kez fiziksel olarak yer verilen alandır. Duvar reklamları farklı sebeplerden dolayı kullanılabilir. Çünkü hitap ettiği kitle halkın tüm kesimleridir. O duvardaki reklamı halkın her tabakasından insan gördüğü için hedef kitlesi bölgede yaşayan tüm insanlar oluyor.

Duvar reklamları bir markanın ürün ve hizmetlerini tanıtmak, popülerliği artırmak ve tanınır hale gelmek için kullanılır. Ayrıca siyasi partilerin seçim kampanyalarında afiş, poster ve sloganların hazırlandığı logolara yer vermek içinde duvar reklamları kullanılır. Her firma reklam alanı olarak duvar reklamlarını tercih edebilir. Oldukça geniş kitleye hitap eden duvarlar, araç ve insan trafiğinin yoğun olduğu bölgelere odaklanmaktadır. Görünürlük anlamında etkili reklam seçenekleri arasında olan duvarlara farklı formatlarda reklamlar uygulanabilmektedir.

 

Duvar Reklamları Nedir?

Markaları binaların net bir biçimde görünen bölgelerinde kullanılır. Duvar reklam alanlarında genel olarak bina giydirme, ışıklı panolar, üç boyutlu reklamlar, hareketli reklamlar, döner panolar gibi birçok alternatif Duvar reklamları uygulanabilir. Reklamlar duvarda olduğu sürece bölgeden geçen herkes bu reklamları görmeye başlar. Herkese hitap eder.

Günümüzde birçok marka ürünlerini duvar reklamları sayesinde büyük kitlelere ulaştırıyor. Duvarlar günümüz şartlarında fiziksel anlamda mesajın en net şekilde verilebileceği alanlardan biridir. Tarih boyunca en iyi iletişim araçlarından biri olan duvarlar, günümüz şartlarında mesajlar içerir, elbette. Fakat bu mesajların anlamı, eskiye nazaran toplumsal değil, ticari ve pazarlama mesajlarıdır. Duvar reklamları birçok amaçtan dolayı kullanılabiliyor.

Mesajın Net Olarak Karşıya Geçmesini İstiyorsanız; Duvar Reklamları Tam da Size Göre!

Ülkemizde duvarlar siyasi mesaj alanları haline gelmiş olsa da, dijital ve reklam çağında olduğumuzdan, herkesin aklında duvarlar, reklam alanları işlevine sahip, yerler haline geliyor. Duvar deyip geçmek ve duvarları küçümsememek lazımdır. İnsanlık tarihinin ilk yıllarından beri en etkili mesajlar ve Rönesans ve ihtilal gibi olaylar duvarlar üzerine yazılan mesajlarla halk arasında yayıldı ve milyonlarca kitleye ulaşıldı. Bugün konuştuğumuz bu tarihi konuların bize gelmesini sağlayanda dolaylı yollardan duvar reklamları diyebiliriz.

Ankara Duvar Reklamları

Ankara Bölgesinde duvar reklamları konusunda birçok firma çalışma yapmaktadır. Ankara duvar reklamları konusunda hizmet almak isteyen markaların dikkat etmeleri gereken birçok önemli husus vardır. Bu hizmetlerden yararlanırken tercih edeceğiniz açık hava reklam firmalarının hizmetlerinin kalitesi hakkında araştırma yapmanızı öneririz. Reklamın iyisi kötüsü yoktur. Açıklamasına katılmıyoruz. Çünkü pozitif reklam iyi etkiler, negatif reklam kötü. Bu yüzden markalarınızın kurumsal imajı ve müşteri kitlenize ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sunarken verdiğiniz reklamların kalitesi satışlarınızı doğrudan etkileyecektir. Profesyonel anlamda hizmet veren reklam firmalarıyla çalışmak, satışlarınıza doğrudan etki ettiğinden, tercihinizi doğru yönde kullanmanız ve en doğru Ankara duvar reklamları firmasını tercih etmeniz oldukça önemli bir konudur.

Duvar reklamları konusunda hizmet veren profesyonel firmaların daha önce yapmış oldukları işleri ve tamamladıkları projeleri incelemenizi tavsiye ediyoruz. Çalışacağınız firmaların reklamcılık alanındaki başarılarından emin olup, referanslarını incelemenizi gerekirse aramanızı öneririz. Çünkü reklamcılık sektöründe başınıza talihsiz bir olay gelmesini ve markanızın zarar görmesini istemiyoruz. Bu yüzden çalışmalarınız önce iyi bir analiz yapın ve bu analizler sonucunda karar verip işe başlayın.

 

Duvar Reklam Fiyatları

Duvar reklamları özellikle milyonlara ulaşmayı hedefleyen markaların tercih ettiği reklam modelidir. Elbette çağımız dijitale dönen ve reklam, tanıtım faaliyetlerinin çoğunlukla dijital ortam döndüğünü söylemek gerek. Fakat ülkemizde geleneksel reklamcılık anlayışının da etkisini kaybettiğini söylemek yanlış olur. Çünkü hala televizyon ve fiziksel alanlardaki reklamların ülkemizdeki kitleler üzerinde etkisi olduğunu görüyoruz. Hepimiz markaları önce televizyonlardan, sonra sokaktaki reklam alanlarından ve alışveriş yaparken mağazalarından tanımaya başlıyoruz. Sürekli olarak karşımıza çıkan markalar bilinçaltımıza yerleşiyor ve hafızamızda kalıcı olarak yer ediniyor.

Duvar reklamları aynı şekilde markaların adını ve hizmetlerini bilinçaltımıza işleyip, hafızamızda kalıcı olmalarını sağlıyor. Duvar reklam fiyatları duvarın bulunduğu bölgenin konumu, ve duvar alanının boyutuna göre değişebilmektedir. Bununla birlikte duvar reklam fiyatları markaların talepleri ve istedikleri tasarımlar ve kullanılan malzeme ve ekipmana göre değişebiliyor. Bu yüzden duvar reklam fiyatları konusunda net bir rakam vermek mümkün değildir.

 

Duvar Reklamları Avantajları Nelerdir?

Duvar reklamları tüm sektörlere ve tüm şirketlere kalıcı ve bir o kadar etili reklam çözümleri sunar. Reklamcılık stratejileri konusunda birçok fikir, duygu ve düşünce duvarlara yansıtılabildiği için açık hava reklamcılığının en etkili türlerinden biridir. 

Dünya üzerindeki birçok marka tarafından tercih edilen duvar reklamlarının bazı avantajları şunlardır;

  Duvar reklamları görsel anlamda kalıcı etkilere sahip olduğundan oldukça güçlü ve geniş bir hedef kitlesine hitap eden reklam türlerinden biridir.

  Markaların ürün ve hizmetlerine farklı şekildeki yaratıcı tasarımlarla destek olur.

  Hedef kitlesi, potansiyel müşteri ve diğer hedeflere marka tarafından verilmek istenen mesaj net bir şekilde ulaştırılır.

  İnsanlarda kalıcı bir reklam farkındalığı oluşturur ve insanların markalarınızı tanımalarını sağlar

  Hedefinizdeki kitle ve potansiyel müşterilerinizle etkili bir şekilde etkileşimde bulunmayı iletişim kurmayı kolay bir hale getirir.

Duvar reklamları konusunda çalıştığınız firma profesyonel ise çalışmalar şu şekilde devam eder;

  Kentlerin en işlek ve yoğun cadde ve meydanlarından birinin duvarı seçilir.

  Duvar reklamı için sizlere bir fiyat teklifi sunulur ve mutabakat durumunda kontrat imzalanır.

  İstediğiniz formatta duvar reklamları tasarımları tamamlanarak uygun kompozisyon ile duvarlara uygulanır.

 

 

Duvar reklamları hangi alanlara hitap eder? sorusu oldukça merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Fakat bu sorunun tek bir cevabı vardır. Duvar reklamları bütün alanlara hitap eder. Bu reklamlar aklınıza gelebilecek bütün sektörlerin tercih etmesi gereken bir reklamdır. Bugün bir manavda duvar reklamı verebilir. Bir cep telefonu markası da.

Duvar reklamları konusunda çalışma yaparken dijital platformlarda aktif olarak kurumsal bir hizmet anlayışına sahip olduğunuzu gösterebilir ve müşterilerinizin güvenini kazanabilirsiniz. Diğer reklam ünitelerimiz hakkında detaylı bilgi almak için hemen www.afisankara.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.