Metro Reklamları

Günlük yaşam içinde en çok kullanılan mekanlardan birisi de metrolardır. Metro istasyonu, bekleme peronu, trene gidiş ve geliş güzergahlarında açık hava reklamı üniteleri ile sık sık karşılaşılır. Ankara’da Metro ve Ankaray gibi yer altı raylı ulaşım araçları yaygın bir şekilde kullanıldığı için hedef kitle oldukça geniştir. Buralarda konumlandırılan billboard, megalight, raket ve poster panolar metro reklamı için uygun ünitelerdir. Metro reklamları tasarımlarla uygun şekilde sergilendiğinde dikkat çekici bir şekilde marka mesajının iletilmesini sağlar.

Metro giydirme reklamları ve daha fazla reklam hizmeti için Afiş Ankara’yla https://www.afisankara.com/iletisim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Ankara metro reklamları

Metro Billboard

Billboardlar ile özellikle merkez metro istasyonlarında sıkça karşılaşılır. İnsan yoğunluğunun olduğu istasyonlar, billboardların sergilenmesi için uygun bir alandır. Metro reklamları, metronun gidiş geliş güzergahı, turnike alanı, peronlar gibi çeşitli kısımlarında hedeflenen kitle ile buluşur.

Genellikle haftalık gruplar halinde yayınlanan metro billboardlar kısa sürede etki gösteren reklam türüdür. Markasını tanıtmak ve prestij artırmak isteyen firmaların metro billboard tercih etmesi onu geniş kitlelere ulaştırır.

Metro CLP Raket Reklamları

Metro CLP raket reklamları billboardlardan daha küçük reklam panolarıdır. İnsanların metroyu kullanırken daha rahat görebileceği, yürüyen merdiven yakınlarında, bekleme istasyonunda, metro girişi gibi alanlarda konumlandırılır. Uygun alanlara yerleştirildiğinde hitap ettiği kitlenin kısa sürede dikkatini çekebilir.

CLP raket panolar, boyut olarak küçük olması nedeniyle gözlerden uzak ve geniş alanlara yerleştirilmemelidir. CLP raket panolar, insan yoğunluğunun olduğu alanlara göz hizasında konumlandırıldığında ilgi çeker ve akılda kalır. Metro reklamları için Ankara CLP reklam hizmetimize göz atın!

Metro Poster Pano Reklamları

Metro istasyonlarında sıkça karşılaşılan poster panolar hedeflenen kitleye ulaşmanın ekonomik bir yoludur. Metro ve Ankaray istasyonlarında sıkça karşılaşılan poster panolar estetik bir tasarım sunulduğunda insanların dikkatini çeken reklam ürünü olur.

Hedef kitlesi metroyu aktif olarak kullanan insanlar olan metro poster panolar devamlılığı sağlayacak adet ile homojen bir şekilde konumlandırılır. Bu reklamalar tekli olarak kullanılmaz. Markasını geniş kitlelere ulaştırmak isteyen firmaların tercih ettiği reklam ünitelerindendir.

ankara metro reklam fiyatları

Metro Vagon İçi Afiş Reklamları

Metro vagon için afiş reklamları tercihleri metro reklamlarının küçük ama oldukça etkili bir yöntemidir. Bu reklam ürünü vagon içinde seyahat eden kitlenin büyük ölçüde dikkatini çeker. Metro kullanan kişilerin ilgilenmeden geçemeyeceği şekilde konumlandırılmalıdır.

Vagon içi afişler, metro kapılarının yanında veya camların üzerinde insanların göz hizasına yerleştirilir. Ayrıca metro tutacaklarının arkasına da konulabilen afişler hem markayı kitleye ulaştırırken kitleyi bilgilendirme görevi de yapar.

Metroyu kullanan insan sayısı ve vagonda geçirilen süre göz önünde bulundurulduğunda hedeflediği kitleye doğrudan ulaşır. Ekonomik bir reklam aracı olan metro vagon içi afiş haftalık veya aylık olarak kiralanabilir.

Metro Reklamları Avantajları Nelerdir?

Metro reklamları billboard, megalight reklamlar, CLP raket panolar ve afişler ile marka ve hizmet tanıtımı yapmak hedeflere hızlı ulaşmak için önemli bir reklam yöntemidir. Ankara metro ve Ankaray istasyonlarında günde 2 milyona yakın yolcunun seyahat ettiği düşünüldüğünde marka mesajını iletecek etkili bir kitleye sahiptir. Metro reklam avantajları şöyle sıralanabilir:

  •  Her bütçeye uygun reklam yayınlama olanağı vardır.
  •  Geleneksel reklamcılık anlayışından farklı olarak kitleye doğrudan ulaşır ve reddedilemez.
  •  Hedef kitle çeşitli özelliklere göre farklılık gösterir.
  •  İnsan yoğunluğunun fazla olduğu bir konumdur.
  •  Öğrenci, işçi, emekli, ev hanımı gibi çeşitli kitlelere hitap eder.
  •  Kullanım süreleri haftalık, aylık ve yıllık olarak değişkenlik gösterir.
  •  Marka bilinirliğini hızlı şekilde artırır.
Ankara büyükşehir belediyesi metro reklamı

Metro Reklam Fiyatları Ne Kadardır?

Ulaşım olanaklarının artması ile günlük hayatın vazgeçilmezleri arasına giren metro istasyonları aynı zamanda önemli bir reklam mecrasıdır. Metro kullanan yolcuların, istasyonlarda sıkça karşılaştığı reklam panoları boyut ve tür olarak çok çeşitlidir.

Metro reklam fiyatları billboard, megalight, pano veya afiş gibi tercih edilen çeşide göre farklılık gösterir. Metro reklam panoları arasında poster ve afişler daha ekonomik ürünler iken dev megalightlar ise maliyetli reklam üniteleridir. Markanın hedefine ve mesajına göre uygun reklam tercih edilerek fiyatlandırılması yapılabilir.

Metro reklam fiyatlarını etkileyen bir diğer husus da metro istasyonunun lokasyonudur. Merkezi istasyonlar ve bu istasyonların içindeki yoğun alanlarda reklam vermek reklam fiyatlarını değiştirir. Hedeflenen kitle ve ulaşılmak istenen insan yoğunluğu göz önünde bulundurularak reklamın konumuna karar verilmelidir.

Açık hava reklamları çeşitlerinden olan billboard ve poster reklamların tüketici üzerindeki marka tanıma ve hatırlama etkisi kanıtlanmıştır. Metrolardaki insan yoğunluğu ve ilginin panolara yönelmesi, metro istasyonlarını markaların hedef kitle ile buluştuğu alanlar haline getirir. Günlük yaşamda metrolarda sıkça karşılaşılan megalight, billboard, CLP, poster, afiş gibi reklamlar dikkat çekmenin ötesinde firmaları geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlar.

Siz de markanızın tanıtım ve kampanya reklamları için Afiş Ankara ile iletişime geçebilir,  Ankara Büyükşehir Belediyesi metro reklamı ve Ankaray reklamları poster ve panolar için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.