Billboard Reklam Fiyatları
Şubat 27, 2024 _ Blog

Billboard Reklam Fiyatları

ankara billboard reklam fiyatları

Açık hava reklam araçları arasında en sık gördüğümüz billboardlar olsa da bu alanda pek çok reklam aracı bulunur. Hatta reklam vermek isteyen bazı şirketler billboard reklam verme fiyatlarını pahalı bulduğundan farklı reklam ürünlerini kullanmayı tercih eder. Bunların her biri kendi alanında etkili ve değerli reklam ürünleridir. Bazıları billboardlar kadar etkili olan bu ürünler şunlardır;

Reklam Panoları

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılan bu reklam panoları aynı zamanda billboard adıyla da anılır. Aydınlatma yapıldığı takdirde günün her saati, görülüp okunabilen reklam panoları, geniş ebatlı olmasının yanında yağmurdan etkilenmeyen malzemeler üzerine basılır. Bu reklamların etkili olması için birden fazla lokasyonda gösterilmesi önemlidir.

Sokak Mobilyaları

Sokak mobilyaları denilen banklar, standlar, çöp kutuları vb ürünlerin üzerine basılan açık hava reklamları metro, otobüs durakları, tren garları, havaalanları gibi yayaların çok vakit geçirdiği yerlerde oldukça etkilidir. Bu reklam ürünleri uzun zamandan beri kullanımda olan reklam araçlarıdır. Bu reklam aracı da pek çok lokasyonda aynı anda gösterime sokulmak istenen reklamlar için ideal ürünlerdir.

Otobüsler, kamyonlar, şirket araçları, taksiler gibi hareket eden herhangi bir yere yerleştirilen reklamlardır. İstasyonlarda hava alanlarında yer alan sabit ve elektronik materyaller de bu araçlar arasında yer alır. Yerel yönetimler de bu reklam araçlarının kullanımından gelir elde ederler.

Broşürler

Çok önceki dönemlerden beri kullanılan broşür ve el ilanı da bir açık hava reklamcılığı ürünüdür. Bu üründe farklı olan kişinin broşürü eline alıp okumak istemesidir. Diğer afiş ve panolarda ise kişiler ister istemez reklamı görüp okumak zorunda kalırlar. Billboard reklam fiyatları ile kıyaslandığında çok küçük bir ücrete bu hizmet alınabilir.

Park Reklamları

Otoparklarda yer çizgilerinde yer alır. Sürücülere yardımcı olacak yönlendirmeler yer alır. Aracını park etmiş olan sürücülerin anlık olarak maruz kaldığı bir reklam aracıdır. Alt belleğe mesaj veren küçük ama etkili reklam ürünleridir. Billboard reklam fiyatları karşılaştırıldığında oldukça uygun fiyat seviyeleri ile dikkat çeker.

Bannerlar

Bannerlar her yere kolaylıkla yerleştirilebilir. Ancak genelde lamba direklerine yerleştirilen bannerlar oldukça etkili sonuçlar almanıza yardımcı olur. Özellikle yoğun tanıtım kampanyalarında sıklıkla kullanılır.

Branda Afiş

Araç trafiğinin yoğun olduğu yol kenarlarına yerleştirilen afiş ve branda reklamlarıyla kısa zamanda etkili tanıtım gerçekleştirmek mümkündür. Reklam ajansları hedef kitleye en ekonomik şekilde ulaşmak adına bu reklam türünü sıklıkla tercih eder. Bu şekilde verilen reklamların da şehirde pek çok noktaya yerleştirilmesi etkisini daha da artıracaktır.

Bu ürün açık hava reklamları içinde en dikkat çekici araçlardan biridir. Uzun dönem kullanım imkânına sahiptir. Boyutlarına bağlı olarak kullanım alanları da değişebilir. Açıkhava reklamları için ideal olsa da kapalı mekânlarda da kullanımı mümkündür.

Billboard reklam fiyatları
About Author

Merve KORKMAZ

Sonraki Yazı