Billboard Reklam Fiyatları

Billboard reklam fiyatları reklamın boyutuna ve sayısına göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra kiralamak istediğiniz döneme göre billboard kiralarında da artış söz konusu olabilir. Bu kapsamda billboard kiralama hizmeti almadan önce maliyet hesabı yapmalısınız. Buradaki en önemli masraf kalemlerinden biri de baskı ücretidir.

Billboard reklam ücretleri kiralama sürelerine göre de farklı seviyeler de belirlenir. Haftalık veya aylık olarak kiralanabilen billboardlar, etkili bir reklam kampanyası için en az iki hafta süreyle kiralanması tavsiye edilir. Bu kadar kapsamlı bir kampanyayı büyük ölçekli işletmeler daha çok tercih etmektedir. Özellikle marka değerini artırmak adına da böylesine büyük ve kapsamlı açıkhava reklamları hizmeti alınması değerlendirilebilir.

Billboard reklam fiyatları hakkında bilgi aldıktan sonra billboard reklamı vermek istediğinizde özellikle büyük şehirlerde yerel yönetimlerden direk kiralama yapmanız mümkün değildir. Büyükşehir belediyeleri, reklam panoları ile ilgili kiralama hizmetini aracı kurumlara ihale usulü ile devreder. Bu aracı kurumlar reklam panolarının kiralama ve bakım işlerini de yürütürler.

Alternatif Açık Hava Reklam Araçları Hangileridir?

Açık hava reklam araçları arasında en sık gördüğümüz billboardlar olsa da bu alanda pek çok reklam aracı bulunur. Hatta reklam vermek isteyen bazı şirketler billboard reklam verme fiyatlarını pahalı bulduğundan farklı reklam ürünlerini kullanmayı tercih eder. Bunların her biri kendi alanında etkili ve değerli reklam ürünleridir. Bazıları billboardlar kadar etkili olan bu ürünler şunlardır;

Reklam Panoları

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılan bu reklam panoları aynı zamanda billboard adıyla da anılır. Aydınlatma yapıldığı takdirde günün her saati, görülüp okunabilen reklam panoları, geniş ebatlı olmasının yanında yağmurdan etkilenmeyen malzemeler üzerine basılır. Bu reklamların etkili olması için birden fazla lokasyonda gösterilmesi önemlidir.

Sokak Mobilyaları

Sokak mobilyaları denilen banklar, standlar, çöp kutuları vb ürünlerin üzerine basılan açık hava reklamları metro, otobüs durakları, tren garları, havaalanları gibi yayaların çok vakit geçirdiği yerlerde oldukça etkilidir. Bu reklam ürünleri uzun zamandan beri kullanımda olan reklam araçlarıdır. Bu reklam aracı da pek çok lokasyonda aynı anda gösterime sokulmak istenen reklamlar için ideal ürünlerdir.

Transit Reklam Araçları

Otobüsler, kamyonlar, şirket araçları, taksiler gibi hareket eden herhangi bir yere yerleştirilen reklamlardır. İstasyonlarda hava alanlarında yer alan sabit ve elektronik materyaller de bu araçlar arasında yer alır. Yerel yönetimler de bu reklam araçlarının kullanımından gelir elde ederler.

Broşürler

Çok önceki dönemlerden beri kullanılan broşür ve el ilanı da bir açık hava reklamcılığı ürünüdür. Bu üründe farklı olan kişinin broşürü eline alıp okumak istemesidir. Diğer afiş ve panolarda ise kişiler ister istemez reklamı görüp okumak zorunda kalırlar. Billboard reklam fiyatları ile kıyaslandığında çok küçük bir ücrete bu hizmet alınabilir.

Park Reklamları

Otoparklarda yer çizgilerinde yer alır. Sürücülere yardımcı olacak yönlendirmeler yer alır. Aracını park etmiş olan sürücülerin anlık olarak maruz kaldığı bir reklam aracıdır. Alt belleğe mesaj veren küçük ama etkili reklam ürünleridir. Billboard reklam fiyatları karşılaştırıldığında oldukça uygun fiyat seviyeleri ile dikkat çeker.

 Bannerlar

Bannerlar her yere kolaylıkla yerleştirilebilir. Ancak genelde lamba direklerine yerleştirilen bannerlar oldukça etkili sonuçlar almanıza yardımcı olur. Özellikle yoğun tanıtım kampanyalarında sıklıkla kullanılır.

Branda Afiş

Araç trafiğinin yoğun olduğu yol kenarlarına yerleştirilen afiş ve branda reklamlarıyla kısa zamanda etkili tanıtım gerçekleştirmek mümkündür. Reklam ajansları hedef kitleye en ekonomik şekilde ulaşmak adına bu reklam türünü sıklıkla tercih eder. Bu şekilde verilen reklamların da şehirde pek çok noktaya yerleştirilmesi etkisini daha da artıracaktır.

Şişme Reklam Panoları

Bu ürün açık hava reklamları içinde en dikkat çekici araçlardan biridir. Uzun dönem kullanım imkânına sahiptir. Boyutlarına bağlı olarak kullanım alanları da değişebilir. Açıkhava reklamları için ideal olsa da kapalı mekânlarda da kullanımı mümkündür.

Genellikle açık hava reklamcılığı olarak da bilinen outdoor reklam ile her kesime ve her alana ulaşabilirsiniz. Açık hava reklamcılığı ile cadde, sokak ve meydanlarda çok geniş kitlelere marka, hizmet veya ürünlerinizi tanıtabilirsiniz.


Ankara Billboard Kiralama Fiyatları

Ankara billboard kiralama fiyatları konusunda reklama ajansları, kiralama yapmak isteyen firmalara çözüm ortağı olmaktadır. Gelişigüzel yapılacak olan kiralama işlemleri yerine, işinin uzmanı olan reklam ajansları ile çalışmak reklamlarınızın çok daha etkili olmasını sağlar.

Çünkü billboard kiralama süreci reklam alanında gerçekleştirilmiş büyük bir tecrübeye ihtiyaç duyar. Reklamlarınızın yayınlandığında etkili olması için boş billboard kiralama opsiyonlarının reklam ajansı tarafından doğru tespit etmesi oldukça önemlidir. Bu kapsamda maliyeti düşürmek adına yetkin olmayan reklam ajansları ile çalışmamaya özen gösterilmelidir
Ankara Büyükşehir Belediyesi Billboard Kiralama Fiyatları

Ankara Büyükşehir Billboard kiralama fiyatları konusunda daha önce de belirttiğimiz gibi aracı kurumlar yetkilendirilmiştir. Her ne kadar konu belediyelerin elinde ve sorumluluğunda olsa da belediyeler aracı kurumlarla bu hizmeti yürütür. Ankara billboard reklam verme fiyatları da bu aracı kurumlar tarafından belirlenir. Belediyelerin kendi alanlarında bulunan yerleşim yerlerindeki billboardlar 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. Maddesine göre ihale yolu ile reklam ajanslarına kiralanır. Reklam ajansları ise bu billbordların firmaların ürün ve hizmetlerinin tanıtılmasına yardımcı olmak üzere kiralama işlemini yapar. Ankara Büyükşehir Belediyesi billboard kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için https://www.afisankara.com/blog/ankara-buyuksehir-billboard-kiralama-fiyatlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu kapsamda öncelikle tanıtımı yapılacak ürün, firma ya da hizmetin ne olduğu konusundaki gerekli bilgiler, reklam ajansı ile paylaşılır. Ajans, ürün ya da hizmetin reklamının etki oluşturabileceği billboardları belirler ve bunu müşterisi ile paylaşır. Billboard reklam fiyatları konusunda anlaşma sağlandığında lokasyonlarda bulunan billboardların kiralama işlemi gerçekleştirilir. Billboardların tek tek kiralanması mümkün olduğu gibi çoklu olarak olarak kiralanması da mümkün ve daha etkilidir.

 

Peki billboard reklamları ne kadar süreyle kiralanır? Billboard reklamları en az 1 hafta süreyle kiralanır. Kiralama süresine göre fiyatlar da değişiklik gösterir. Bütçeye göre aylık veya yıllık kiralama seçenekleri de vardır. Billboardlarda verilecek reklamların maliyetleri, sektöre göre, kiralama zamanının uzunluğuna göre ve billboard adetine göre farklılıklar gösterebilir. Billboard reklamlarında sürenin uzamasına paralel olarak pano sayısının da artması etkili ve ekonomik bir reklam çalışmasına olanak sunmaktadır.

 

Billboard kiralama kısa dönemlerde yüksek maliyetler olarak görülse de uzun dönem kiralamalarda pek çok reklam ürününden çok daha ekonomiktir. Hatta sağlamış olduğu marka değerindeki artışa katkısı da yadsınamayacak yüksektir. Eğer siz de billboard veya diğer açık hava reklam hizmetlerinden birini almayı planlıyorsanız hemen https://www.afisankara.com/ankara-billboard-reklamlari sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz