Ankara Billboard Kiralama Fiyatları 2021


Ankara Billboard Kiralama fiyatları 2021 yılında da geçmiş diğer yıllarda olduğu çok değişkenli olarak değişmektedir. Billboard kiralama fiyatları kiralama adeti ve süresi arttıkça azalmaktadır. Güncel fiyat teklifi almak ve medya planınızı oluşturmak için hemen https://afisankara.com/iletisim sayfamızı ziyaret edebilir ve hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Billboard reklamlarıyla ilgili net fiyatlar yazmak kesinlikle mümkün değildir.

Billboard reklamlarının ne kadar önemli olduğunu şüphesiz reklamcılık alanda hizmet veren ve bununla birlikte reklamcılık hizmeti almış bütün kurum ve firmalar bilir. Bu yazımızda sizlere Ankara billboard kiralama fiyatları 2021 ve billboard reklamcılığı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Fakat öncesinde billboard nedir sorusuna yanıt verip, billboardın öneminden bahsedelim.  

Ülkemizde reklamcılık bütün sektörler için hayati bir öneme sahiptir. Günlük hayatımızda en çok karşılaştığımız unsurların başında hiç şüphesiz reklamlar gelir. Video izlerken, televizyona bakarken, araçla yolda giderken, maça giderken, kafede otururken ve daha birçok alanda aktivite yaparken her zaman reklamlarla karşılaşırız. Reklam sektörünün ülkemizdeki gelişimi her geçen gün artmakta ve reklamcılığın ana unsurları arasında da outdoor reklamcılığı gelmektedir.

Birçok kişi billboard nedir, bilir. Ancak bilgiler sınırlı olduğundan pek çok kişi billboard tanımını yapamaz. Billboard alüminyum ve demir kullanılarak üretilen; yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda uygulanan reklam yöntemidir. Başta kurumsal işletmeler olmak üzere irili ufaklı tüm işletmeler hedef kitlesine ulaşabilmek adına billboard reklamlarına ihtiyaç duyar. Çünkü billboard markaların akılda kalıcı olmasını sağlar ve dilden dile dolaşarak halkın bu markayı unutmaması tamamen açık hava reklamları sayesindedir..


Billboardlar Uygun Fiyatlarıyla Markanızın Globalleşmesini Sağlar!

Billboard reklamları genellikle büyük şehirlerin ana cadde ve sokaklarında görülür. Açık hava reklamı veren büyük marka ve firmalar hedef kitlesine istenilen mesajı ulaştırmak için bu yönteme başvururlar. Billboardlar internet ve televizyon reklamlarına kıyasla daha fazla dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Ayrıca dikkat çekici bölgelere kurulduğundan daha geniş kitlelere hitap eder. Billboard büyük kitleleri etkisi altına alan bir açık hava reklam ünitelerinden birisidir. Markaların büyümesi ve tanınması için olmazsa olmaz bir reklamcılık yöntemidir ifadesini kullansak yanlış olmaz.

Billboard reklamları tam anlamıyla mantığa dayalı bir yöntemdir ve insan yoğunluğunun bulunduğu bölgeleri hedef alır. İnsanların kalabalık caddelerde çok fazla vakit geçirdiği herkesçe bilinir. Bu caddelerde trafiğinde yoğun olması markaların ismini daha fazla kişiye duyurmasını sağlar. Bu sayede kalabalıkların dikkatini üzerine çeken billboard reklamcılığı markaların hedefini gerçekleştirir ve isminin duyulmasını sağlar. Birçok marka bu tür reklamlarda farklı mizah anlayışı içeren dikkat çekici içerikler hazırlar. Kimileri ünlü yüzleri markalarını tanıtmak için billboardlara asarlar. 

Billboard baskılarından dolayı şehrin içerisindeki önemli konumlarda büyük markalar ve bireyler kendi tanıtım ve reklamlarını rahatlıkla yapabilmektedir. Bu durum için önem alanlarda yer alan billboardları kullanmaktadırlar. Genel olarak billboardlar ofset tekniği kullanılarak su bazlı yapıştırıcılarla hazırlanmaktadır.

Billboard reklamcılığının etki alanı oldukça geniştir. Yayalar ve toplu taşıma kullanan herkesin bu reklamları görmesi sağlanır. Billboard üzerindeki logonuz okuma yazma bilmeyen biri tarafından bile bilinmenizi sağlayabilir. Billboardlar bu yüzden oldukça geniş kitlelere hitap etmektedir. Billboard reklamlarının amacı daha çok ürün satmak ve ürün pazarlamak değil, markaların daha çok popüler olmasını sağlamak ve bu markaların halka güven vermesini sağlamaktır. Oldukça kalabalık olan caddelerdeki insan yığınlarını düşündüğümüzde bu kalabalıklar billboardlarda olan reklamları görür ve o reklamları veren markaları tanımaya başlarlar. Böylece billboard reklamcılığına etkili olan bir reklamcılık türü diyebiliriz. Bunun sebebi ise kısa zamanda oldukça fazla müşteri kazandırabilir.

Billboard reklamcılığı oldukça dikkat çektiğinden genellikle kalabalık cadde, sokak ve meydanlarda kullanılır. Bu sebepten ötürü asılı olan reklam afişlerinin hızlı bir biçimde bölgedeki insanların dikkatini çekmek için daha dikkat çeken içerikler, slogan ve grafikler kullanılmaktadır. Buradaki hedef, reklam veren firmaların adını ve kampanyalarını popüler hale getirmektir. Billboard hedef kitleye odaklı çalışan bir reklam yöntemidir. Amaç hedef kitleyi etkilemektir. Bu durum ise tercih edilen boyutlarla değerlendirilmektedir. Fakat billboardlardaki diğer önemli unsur ise tasarımıdır. Baskı tasarımının kitleleri etkilemesi, başlık ve açıklamasına kadar uyum, içerik gibi detaylar bağlantılı bir şekilde olmalıdır. Tüm tasarım içerisine görsellik eklendiğinde hedef kitleye daha hızlı bir şekilde yaklaşılabilir.

Billboard Reklamcılığı Açık Hava Reklamcılığının En Çok Tercih Edilen Reklam Modelidir!

Açık hava reklamcılığının en önemli uygulamalarından biri olan billboardlar sayesinde şehir hayatı içerisindeki markaların mesajlarını müşterilerine kolayca duyurması sağlanır. Müşterilere verilmek istenen mesaj açısından düşünüldüğünde billboard en kalıcı ve etkili reklam yöntemlerinden biridir. Genelde kavşak ve iş merkezlerinin bulunduğu bölgelerde ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde billboardlarla karşılaşırız. Bunun anlamı da daha çok insana markayı tanıtmak ve mesaj vermektir. Günümüzde birçok haber, reklam ve duyuru içeriği billboardlar sayesinde halka duyurulmaktadır.Billboard Reklamlarıyla Markanızın Adını Dilden Dile Dolaştırır!

Günümüzde teknolojik gelişmeler doğrultusunda birçok dijital reklam alternatifi geliştirilse de billboard reklamlarının etkisinden ötürü geleneksel reklamcılığın bitmeyeceği aşikârdır. İnsanların sokağa çıkmadığı, alışverişe gitmediği ve iş yerlerine gitmeyeceklerini düşünürsek zaman geçtikçe geleneksel reklamcılığın zamanla etkisini kaybedebilme durumu vardır. Fakat bu durumların hiçbir zaman gerçekleşmeyeceği kesindir. Bu yüzden açık hava reklamcılığının en önemli ögelerinden olan billboard reklamcılığı markaların mesajlarını, reklam kampanyaları ve adını duyurmak için oldukça etkili bir reklam türüdür. 

Billboard reklamlarının yaratıcılık bakımından sınırı yoktur. Billboard reklamları her geçen gün farklılaşıyor, gelişiyor ve çeşitleniyor. Üç boyutlu ve ışıklı billboardlar günümüzde birçok markanın dikkatini çeken ve tercih ettiği bir çalışmadır. Billboard reklam modeli 7 gün 24 saat reklam yaptığından markaların sıklıkla başvurduğu bir reklam modelidir.

Sizlere bu yazımızda Ankara billboard kiralama fiyatları 2021 detaylı bilgiler verdik. Yazımızı okuduğunuz teşekkür ederiz. Billboard kiralama hakkında daha fazla bilgi için https://afisankara.com/ankara-billboard-reklamlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz