Açık Hava Reklam Fiyatları

Açık hava reklam fiyatları hakkında bilgi vermeden önce, açık hava reklamcılığıyla alakalı teorik bilgiler verelim. Bu bilgiler sayesinde açık hava reklam fiyatları ve açık hava reklamcılığının faaliyetleri konusunda birçok soru işaretinizi giderebilirsiniz. Açık hava reklam fiyatları ne kadar? Açık hava reklamcılığı nedir? Tarzındaki soruların cevapları bu yazımızda.

Açık hava reklamları

Açık hava reklamları günümüz şartlarında markalaşmak isteyen firmaların, ülkemizdeki pazarda yer almak isteyen yabancı markaların ve ürünlerini ya da hizmetlerini ön plana çıkarmak isteyen markaların en çok ihtiyaç duyacağı reklam ve tanıtım kanalları arasında yer almaktadır. Açık hava reklamcılığı inanılmaz sonuçların alınabileceği bir reklam mecrasıdır. Belki bu anlatımlarımızdan, abartıyor, o kadar da etkili değil diyebilirsiniz. Fakat şunu bilmelisiniz ki, görsel reklamların insanlar üzerindeki etkisi oldukça büyüktür. Markalar açık hava reklamları verirken asıl amaçları ürün satmak değildir. Buradaki en önemli amaç markalar adına milyonlarca kişi tarafından tanınmak, güven ve saygınlık kazanmaktır. Prestij kazanmak için her yıl binlerce marka sadece açık hava reklamcılığına milyonlarca dolarlık yatırımlar yapmaktadırlar. Bu durum açık hava reklamcılığının ne kadar büyük olduğunu göstermektedir. Açık hava reklam fiyatları da bu yüzden dönemsel olarak yüksek ya da uygun olabilmektedir.

Ankara Açık Hava Reklamcılığı

Açık hava reklam fiyatları günümüzde birçok firma tarafından sunulan bir hizmettir. Özellikle Ankara şehrinde önemli bir yere sahip olan açık hava reklamları bütün kurumsal firmaların, büyük markaların önemsediği ve geleceğe yatırım aracı olarak gördükleri geleneksel bir reklam modelidir. Geleneksel reklamcılığın tarih olmaya yakın olduğu bu dönemlerde açık hava reklamları zamansız bir reklam mecrasıdır. Her zaman dijital reklamcılıkla entegre çalışabilen bir reklam modelidir. Açık hava reklam fiyatları dijital çalışmalar, markaların özgün tasarımlarıyla bazen uygun, bazen de fahiş fiyatlara sahip olabiliyor. Milyonlarca insanı hedef kitleniz haline getirebileceğiniz ender reklam modelleri arasında olduğu için açık hava reklam fiyatları diğer reklam modellerine nazaran biraz daha maliyetli olabilir. Sonuçta metropollerde en işlek cadde ve meydanlarda markanızın en çok ön plana çıkarmak istediğiniz hizmet ve ürünlerini her gün yüzbinlerce insan defalarca görecek. Bu tarz bir çalışma markanızın bilinirliğini ve ürün satışlarını katlayacaktır. Bu sebepten ötürü bu çalışmalara önem vermeniz gerektiğini bildirmemizde fayda var.

                                                                          

Açık Hava Reklam Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Açık hava reklam fiyatları belirlenirken, bu çalışmaları yapan firmalar genellikle bu piyasada kendi çalışmalarının türüne ve reklamların verileceği bölgeye göre fiyat belirlemektedir. Fiyat belirlerken dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de açık hava reklamının boyutu ve konumudur. Konum fiyat belirlerken en önemli kriterlerden biridir. Önemli olan bu reklamın verilmesi değil. Önemli olan bu reklamın verileceği bölgenin yoğun ve işlek olmasıdır. Reklamları verdiniz ve markanızın milyonlara hitap etmesini istiyorsunuz. Fakat reklamlarınız günde 20 30 kişinin görebileceği kör bir noktada yer alıyor. Durum böyle ise bu reklamlardan hiçbir şekilde verim elde edemezsiniz. Ama bu reklamları şehrin en işlek caddesinde bir alışveriş merkezinin duvarında yayımladığınızı düşünün. İşte bu tarz konumlarda verilen reklamlar markaların oldukça güçlenmesini sağlıyor ve hedeflerine kısa süre içinde ulaşmalarına ışık tutuyor. Bu yüzden açık hava reklam fiyatları bu tarz bölgelerde daha yüksek olmaktadır.

İstenen açık hava reklam panosunun ya da Billboard özellikleri de fiyatın değişmesinde önemli bir sebeptir. Reklam panosunun ışıklı ve fontlarının hareketli olması, sıfır ve özgün bir tasarıma sahip olması oldukça önemli konular arasında yer almaktadır. Klasik reklam panoları ya da Billboard fiyatları uygun olabilir. Işıklı hareketli ve farklı sloganlara yer verilen özgün bir tasarımla oluşturulmuş bir reklam panosu ya da Billboard gibi açık hava reklam materyallerinin fiyatları biraz daha yüksek olabilmektedir. Fakat bu unsurların hiçbiri reklamın yayıma alınacağı bölgenin işleklik durumu kadar fiyatı etkilemez. Bu konular açık hava reklam fiyatları belirleme konusunda önemli unsurlardır. Açık hava reklam fiyatları dönemsel olarak değişmektedir.  Ankara Açık hava reklam fiyatları ayrıca firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir. Bu çalışmalar bütün marka ve firmaların kesinlikle yaptırması gereken çalışmalardır. Çünkü marka olabilmek için öncelikle tanınmaya ve bir marka değerine sahip olmak zorunluluğunuz bulunuyor.

Açık Hava Reklamları İle Markanıza Prestij Kazandırın!

İnsanların, markaların ve objelerin dış görüntüsüne aldanıp, alışveriş yapmak ya da ürün almamak gerekir. Bu konuda iyi bir araştırma yapılmasında, elbette fayda vardır. Fakat markaların iyi bir hizmet verebildiklerini kitlelerine gösterebilmeleri için öncelikle vitrinlerine önem vermeleri gerekir. Markalar açısından iyi bir reklam çalışması yapmak, oldukça önemlidir. Bu reklam faaliyetleri içerisinde açık hava reklamcılığı da yer alır ve yatırım yapılması gereken önemli reklam modellerinden biridir. Açık hava reklamları, diğer reklam türleriyle uyumlu bir şekilde kullanıldığında ciddi farklar yaratabilir ve markanızın hedeflerine kısa sürede ulaşmasına zemin hazırlar. Reklamın iyisi kötüsü yoktur, diye bir cümle var. Bu cümleye inanmayın. Çünkü reklam çalışmalarının iyi yapılması gerekir. Bu yüzden reklam çalışmalarına ciddi bir bütçe ayrılmalıdır. Profesyonel firmalarla çalışarak reklam faaliyetlerinizi oldukça profesyonel bir şekilde yürütmelisiniz. Çalışacağınız firmalardan Ankara açık hava reklam fiyatları hakkında teklif alıp, bütçenize uygun ve kaliteli çalışacak bir firma seçmelisiniz.

Markanızın prestijini arttırmak, satışları yükseltmek ve web sitenizin trafiğinde süreklilik sağlamak için açık hava reklamlarının sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bu reklamcılık modelinde sizin için oluşturulan reklam profilinde ürünleriniz, hizmetleriniz, marka adınız, bilgileriniz ve web siteniz gibi bilgilere yer verebilirsiniz. Böylece markanız hakkında hedef kitlenize bilgiler verip, sizi tanımalarını sağlayabilirsiniz.

·         Vereceğiniz açık hava reklamlarına bütün yaş gruplarından ve her kesimden insan ulaşabilir.

·         Bu reklam hedef kitlenizi kolaylıkla etkileyebilirsiniz.

·         İstediğiniz mesajı hızlı bir şekilde verebilirsiniz.

·         Açık hava reklamlarının akılda kalma olasılığı oldukça yüksektir.

·         Kendi maliyetini hızlı bir şekilde karşılayabilecek reklam modellerinden biridir.

·         Caddelerde, yollarda, şehirlerarası özel yollarda, otobüs ve minibüs duraklarında, alışveriş merkezlerinde, sosyal alanlar ve daha birçok yerde açık hava reklamları kullanılabilmektedir.

·         Billboard, Megalight, CLP, durak reklamı, direk reklamları gibi çeşitleriyle markalara birçok alternatif sunmaktadır.

Açık hava reklam fiyatları değişken olabilmektedir. Reklamı kullanacağınız alan ve konuma göre değişken fiyatlarla karşılaşmanız mümkündür. Örneğin; günümüzde İstanbul’un Şişli gibi yoğun ve merkezi bir konumunda vereceğiniz reklam ile yine İstanbul’un Silivri ilçesinin bir mahallesinde vereceğiniz açık hava reklam fiyatları oldukça farklı olacaktır. Tamamen konum ve istenen reklam çeşidine göre bu reklam çalışmalarının fiyatları değişkenlik gösterecektir. Ayrıca 2021 yılı içindeki Ankara Billboard kiralama fiyatları içinde https://www.afisankara.com/ankara-billboard-kiralama-fiyatlari-2021 sayfamızı ziyaret ederek ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Açık hava reklamlarının amacı bir algı yaratmak ve bu algı üzerinden kitleleri etkileyip markaların tanınmasını sağlamaktır. Tanınan ve kitlelerine güven veren markalar, açık hava reklamları sayesinde yüksek oranda satış yapabilir.

Açık hava reklam fiyatları her firmada farklı olabilir. Firmalar fiyat konusunda inisiyatif alarak her firmaya farklı fiyat teklifiyle gidebilirler. Fakat bazı profesyonel açık hava reklamcılığı yapan firmalar, müşterilerine bu konuda standart bir fiyat paketi oluşturup, kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde açık hava reklamcılığının avantajlarından yararlanarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için https://www.afisankara.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Açık Hava Reklam Fiyatları! 2023

Açık hava reklam fiyatları ile siz de markanız için en doğru ve uygun reklam stratejisini oluşturun. İşte efsane altın değerindeki detaylar!

Doğru bir reklam süreci nasıl oluşturulur, tamamlanır ve yönetilir soruları reklamın başarı kaderini etkileyecektir. En doğru yöntem ve strateji uygulamaları ile bu durumu kolay bir şekilde sağlarsınız. Gerçekleştireceğiniz başarı da bu amaç doğrultusunda size fayda sağlayacaktır.

Açık hava reklam oluşumu ile amaçlarınızı gerçekleştirmeye ne dersiniz? Doğru bir reklam oluşumu ile Afiş Ankara billboard reklamları doğrultusunda başarı elde etmek istemez misiniz?

İletişim detayları ile birlikte bizimle irtibat kurabilir ve reklam yöntemleri hakkında bilinçlenebilirsiniz. Firmamızın senelerden beri oluşturduğu tecrübe ve deneyimleri reklam başarısını arttırmak da etkilidir. Siz de reklam stratejiniz için bir an önce yola koyulun.

Açık Hava Reklamları Oluşumu Doğrultusunda Açık Hava Reklam Fiyatları!


Açık hava reklamları ve outdoor reklam fiyatları doğrultusunda oluşturacağınız strateji sırasında profesyonel bir destek almanızı önermekteyiz. Çünkü reklam oluşumu yalnızca billboard veya çeşitli açık hava reklam malzemeleri ile gerçekleşen oluşumları kiralamak ile tamamlanmaz.

Aksine daha en başında ve sürecin devamında birçok detaya da önem verilmektedir. Tüm detaylar doğrultusunda bir başarı sağlamak mümkün olacaktır. İnşa ettiğiniz bir binanın olduğunu düşünün.

Bina inşaatında temelde herhangi bir eksiklik yaşadığınızda ilerlemeniz mümkün olmayacaktır. Her ne kadar başarı sağlasanız da bu başarı temel eksiliği nedeni ile kısa ömürlü gerçekleşecektir.

Açık hava reklamları ve tanıtım oluşumu dendiğinde akla ilk gelecek olan terim, muhtemel reklam tasarımıdır. Reklam tasarımın doğru bir şekilde oluşması kesinlikle mühimdir. Reklam tasarımı; ilgi çeken renk ve görsellerden oluşmalıdır.

Açık hava reklam fiyatları dışında ayrıca reklam ile anlatılmak istenen mesaj ve hedefte resmedilmelidir. Bu noktada başarılı ve hayal gücü destekli bir tasarım hayat kurtaracaktır. Akılda kalıcılığın son derece etkili olması gerektiği tasarım sayesinde birçok hedeflediğiniz başarıyı elde edeceksinizdir.

Siz de tasarımınıza önem verin ve başarınızı mümkün olduğunca destekleyin. Tasarımınızı gören hedef kitleniz sizi slogan veya oluşturduğunuz görsel amacı ile aklında bırakmalıdır.

Bilinç altı oyunu oynayarak hafızalarda kalıcı olmak böylece mümkün olacaktır. Outdoor reklam fiyatları konusunda da başarı sağlayabilirsiniz.

Açık Hava Reklam Fiyatları Konusunda Etki Sağlayan Faktörler!


Açık hava reklamları ile sağlayacağınız en temel başarı, müşterilerinizin artması ve vermiş olduğunuz hizmet veya mal satışının yükselişe geçmesidir. Bir yandan eğer reklamınız tasarlamış olduğunuz projeniz ile ilgiliyse projenizin tanıtılması ve verilmek istenen mesajın iletilmesi de başarılar arasında yerini almaktadır.

Açık hava reklam fiyatları ise Afiş Ankara ile iletişim kurarak detaylandırılabilir. Piyasaya nazaran açık havada yer alan tüm outdoor reklamları ( billboard, megaboard vb.) uygun fiyatlardan hizmete sunulmaktadır.

Piyasaya bakıldığında oluşan yüksek fiyatların aksine daha uygun ve alçak rakamlardan oluşan listelemeler sonucunda bir fiyatlandırma stratejisini fark edeceksiniz. Outdoor reklam fiyatları son derece uygun fiyatlandırmalardan oluşmasının yanı sıra fiyata etki eden en temel faktör; reklam malzemesinin yer aldığı konumdur. Konumun işlek ve uğrak bir yer olması fiyatı arttıracaktır. Aynı zamanda kiralama işlemini gerçekleştirdiğiniz süre zarfı da doğrudan fiyatlandırmaya etki edecektir.

Outdoor Reklam Fiyatları

Açık hava reklam fiyatları ve outdoor reklam fiyatları aynı kapıya çıkmaktadır. Outdoor, açık hav anlamına gelir. Açık havada oluşan her reklam ise isminin tam anlamıyla açık havada gerçekleşen tüm reklamlar anlamına gelmektedir.

Siz de açık hava reklamları başarınızı arttırmak ve yüksek memnuniyet ile hizmet alışverişini tamamlamak için bizimle iletişime geçin.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz