Araç Giydirme

Araç giydirme, genellikle reklam sektörünün tercih ettiği bir yöntem olup çeşitli sektörler içinde kullanılan araç kaplama işleminin adıdır. Çeşitli dijital baskı ürünleri ile reklam amaçlı kullanılan bir yöntem olan bu işlem, farklı boyutlara sahip her araca uygulanabilir.

Araç giydirme işlemi birçok farklı sektöre uyum sağladığı gibi çeşitli araç tipleri için de uygundur. Araç giydirme, bir diğer adıyla araç kaplama genellikle PVC, Folyo gibi malzemelerle yapılır. Bu kaplama malzemeleri dayanıklı yapıları ile dış mekan kullanımlarına oldukça uygundur.

Araç giydirme uygulaması reklam sektörü ve markaların araç filolarını belli etmek için kullandığı bir yöntemdir. Bu yöntem hem akan trafikte hem de yaya olan insanların oldukça dikkatini çeker. Özellikle yapılan iyi tasarımlar ve kaliteli baskı, markanızın kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtmaya yardımcı olur. Diğer hizmetlerimiz için https://www.afisankara.com web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Afiş Ankara Araç Giydirme Reklamları

Araç Giydirme Nasıl Yapılır?

Araç giydirme , işlemi yapılırken ilk olarak aracın markası, modeli ve boyutuna bakılmalıdır. Ayrıca kasa ölçülerinin de alınması gerekir. Kaplama yapılacak aracın hangi sektör ve hangi amaca uygun olduğu belirlendikten sonra kaplama tasarlanır.

Bilgisayar ortamında hazırlanan profesyonel tasarımcılar tarafından hazırlanan araç giydirme tasarımı müşterilere sunulur. Tasarım, müşterinin onayını aldıktan sonra aracın ölçüleri ile baskıya verilir. İstenilen malzemeyle baskı işlemi yapıldıktan sonra aracın tamamı veya belirli alanları kaplanarak araç giydirme işlemi tamamlanır.

Araç Giydirme İşleminde Kullanılan Baskı Malzemeleri

Araç giydirme işleminde çeşitli dijital baskı ürünleri kullanılır. PVC ve folyo türleri ile yapılan araç giydirme işlemi sektörlere göre farklılık gösterebilir. Araç giydirme işleminde sıklıkla folyo türleri tercih edilir. Tercih edilen folyolar; Tam Cast Folyo, Yarı Cast Folyo ve Düzey Yüzey Folyosudur.

Tam Cast Folyo

Tam cast folyolar, araç giydirme işleminin vazgeçilmezlerindendir. İnce ve esnek yapıya sahip olan bu malzeme araç giydirme işlemini kolaylaştırır. Ayrıca esnek yapıları sayesinde yırtılma olasılıkları da azdır. Tam cast folyo kanallara sahip olan araçlar için en uygun yöntemdir. Sıcaklığın düşmesi veya artması ile üzerinde bulununan yapışkan kanallar üzerinde atma yapabilir.

Yarı Cast Folyo

Yarı cast folyolar sıklıkla daha düz yüzeye sahip araçlar için tercih edilir. Diğer folyolara göre daha uzun ömürlü olan yarı cast folyo, 5 ila 7 yıl arası kullanılabilir. Özellikle düz yüzeylerde daha uzun kullanım imkanı sunan bu folyolar araç giydirmede kanalların olduğu bölüme uygulanamaz. Bunun sebebi kanalllar ısı değişikliği nedeni ile genleşme ve daralma eylemi gösterebilir. Bu durum kaplamanın atmasına neden olur.

Düzey Yüzey Folyosu

Düz yüzey folyolar, dümdüz araçlar için uygundur. Özellikle tır dorseleri, kamyonet kasalarında kullanılan düz yüzey folyosu otobüslerde de kullanılabilir. Araç giydirme işlemi yapılmadan önce yüzeyin temiz olması önem taşır. Çünkü temiz olmayan yüzeylerin üstüne yapıştırılan düz yüzey folyolarında pürüzler meydana gelir. Bu pürüzler kaplamanın yırtılmasına neden olabilr. Ayrıca bu malzemenin yapışkan kuvveti diğer cast folyolarına göre daha azdır.

Araç Giydirme Fiyatları

Araç giydirme fiyatları, aracın markası, modeli ve uygulanacak olan alana göre değişiklik gösterebilir. Birbirinden farklı birçok araca giydirme işlemi yapan Afiş Ankara ile iletişime geçebilirsiniz. Araç giydirme işlemi markanızın bilinirliğinin artmasına yardımcı olur. Uzman ekibi ile Afiş Ankara, markanızın sektörüne göre hangi reklama ihtiyacı olduğunu bulma konusunda yardımcı olur. Farklı araç kaplama örneklerine afisankara.com ‘dan ulaşabilirsiniz. Ayrıca markanızı billboard reklamlarında tanıtmak istiyorsanız detaylı bilgi için https://www.afisankara.com/ankara-billboard-reklamlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Araç Giydirme

Ankara ticari araç kaplama, markanıza prestij katan bir reklam yöntemidir. Araç giydirme işlemi uygulanan arabalar, Ankara trafiğinde birçok insana ulaşır. Siz de markasının en iyi şekilde tanınmasını isteyenlerdenseniz Afiş Ankara ile iletişime geçebilirsiniz.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz