Otobüs Giydirme Reklamları

Her geçen gün daha yaratıcı fikirler ile güncellenen reklam sektörü gelişmeye devam etmektedir. Açık hava reklamları da geleneksel reklamlar kadar gelişmeye açık bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle şehir içi ring şeklinde hareket eden otobüsler için otobüs giydirme reklamları son zamanlarda oldukça ilgi çekicidir. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde uygulanan otobüs reklamları marka için olumlu etkiler yapar. Bunun için gerekli olan ise insanların aklında kalacak bir reklam tasarımıdır.

ego otobüs reklamları

Otobüs Giydirme Reklamları Nedir? Otobüs Reklamları Nasıl Verilir?

Açık hava reklam uygulaması olan otobüs reklamları otobüsün dışını etkili bir mesajla süsleyen reklam fikridir. Hedef kitlesi belirgin olan markalar için tercih edilebilir bir seçenektir. Çünkü otobüs reklamları belirli bir yaş, gelir düzeyindeki kitleyi hedefler. Yer, zaman ve demografik özellikler dikkate alınarak reklam verildiğinde etkili sonuçlar alınır.

Şehir içi otobüs hatlarında reklam yayınlamak için reklam ajansları aracılığıyla belediyeler ile ilgili prosedürleri tamamlamak gerekir. Ankara’da EGO otobüs reklamları vermek isteyen firmalar için profesyonel destek almak gereklidir. Bu destek, hem dikkat çekici bir reklam tasarlamak hem de kitleye uygun hattı ve süreyi belirlemek ile ilgilidir. Ayrıca otobüs reklamları verilirken reklamın, otobüsün hangi alanını kaplayacağı belirlenmelidir.

Otobüs giydirme reklam seçenekleri içinde;

  • Tam reklam kaplama
  • Yan bölüm reklam kaplama
  • Arka kısım reklam kaplama tercihleri bulunur.

Otobüs reklamlarında otobüs üzerine yapılan kaplamalar yeterince dikkat çekici olmalıdır. Otobüs sürekli hareket halinde olduğu ve farklı insanlar tarafından görüldüğü için iyi bir kaplama, reklamın geniş kitlelere ulaşmasını sağlar.

Otobüs Reklamlarının Avantajları Nelerdir

Şehri boydan boya dolaşan otobüse dikkat çekici bir reklam vermek kısa vadede etkili sonuçlar alınacak bir reklam yöntemidir. Otobüs reklamı marka sahibine ve tüketiciye yönelik bazı avantajlar sağlar. Bu avantajlar şöyledir:

  • Otobüs, dikkat çekici bir reklam ile yol aldığı sokak ve caddelerdeki kişilerin ilgisini çeker.
  • Hareket halinde olduğu için sabit reklamlara göre daha çok dikkat çeker.
  • Otobüs reklamları otobüsün kat ettiği kilometre kadar alanda gösterim sağlar.
  • Sabit bir durumda olmadığı için farklı kişilere reklam gösterimi sağlanır.
  • Tüketiciyi haberdar eder ve doğrudan ya da dolaylı olarak satın alma fikrini etkiler.
  • Daha küçük bütçeler ile geniş kitleye ulaşma imkânı vardır.
  • Otobüs reklamlarında görseller, yazı fontları, slogan ilgi çekici şekilde tasarlandığında binlerce kişiye ulaşarak başarılı olur.
Ankara otobüs reklam fiyatları

Otobüs Reklamlarının Fiyatları Ne Kadardır?

Reklam sektöründeki trend uygulamalardan olan otobüs reklamları TV, radyo, gazete gibi mecralardan daha ekonomiktir. Bununla beraber otobüs reklamları yüksek erişimli pazarlama araçlarından biridir. Yani uygun bütçe ile geniş kitleye hitap eden önemli bir açık hava reklamcılığı ürünüdür.

Otobüs reklam fiyatları belirlenirken otobüs kaplama alanı hesaplanarak belirlenmektedir. Reklam verilecek alan lokal ya da komple olmasına göre reklam fiyatları farklılaşabilir. Kaplama yapılacak malzeme de fiyatları etkileyen hususlardandır. Otobüs reklamı kiralama süresi minimum 6 aydır. Kiralama süresi de otobüs reklam fiyatlarını etkiler. Tüm bu koşullar çerçevesinde her bütçeye uygun seçenek ile otobüs reklamları verilebilir.

Otobüs reklamları şehir içi otobüslerin dışına tam ya da kısmi kaplama ile uygulanan reklamlardır. Otobüsler hareket halinde oldukları için farklı özellikte geniş kitlelere ulaşır. Markanın tanıtımını sağlarken tüketici için de farkındalık sağlar. Geleneksel reklamcılığa göre ekonomiktir. Markasını istediği kitleye ulaştırmak isteyen firmaların tercih ettiği bir reklam türüdür.

Tanıtım ve kampanya reklamlarınız için Ankara otobüs reklamı ve belediye otobüs reklam giydirme fiyatları ile ilgili bilgi almak için Afiş Ankara'yla https://www.afisankara.com/iletisim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz