Megalight Nedir?

Günümüz şartlarında bütün sektörlerden firma ve markaların ticari faaliyetlerini yürütebilmeleri için reklam ve tanıtım çalışmalarına ihtiyaçları vardır. Reklam ve tanıtım faaliyetleri sayesinde firmalar satış hacimlerini artırabilir ve hedef kitlelerini büyütebilir. Reklamcılık sektörünün oldukça geniş bir kesime hitap etmesiyle markalar reklam ve tanıtım çalışmalarına ciddi bütçeler ayırıyor. Megalight reklamları bu anlamda markaların imdadına yetişiyor.

Megalight, şehrin en kalabalık lokasyonları ile genellikle trafik kavşaklarında yer alan, kendinden aydınlatması bulunan ve her sekiz saniyede bir markanın reklamının gösteriminin olduğu; 352x247 ölçülerine sahip en etkili açık hava reklam ünitelerinden birisidir. Geleneksel pazarlama Trendlerinin artık çok az kullanılmasına rağmen billboard reklamcılığının oldukça önemli bir türü olan Megalight reklamları özellikle yeni ürünleriyle satış hedefleri yüksek olan markalar tarafından tercih ediliyor. Megalight sektöründe Fibermark olarak bilinmektedir. Açık hava reklam ünitelerinden biri olan megalight küçük billboardlar ile karşılaştırılsa da daha büyük boyutlara sahiptir. Büyük panellerden oluşan bu reklamcılık türü birçok sektörden firmanın yararlandığı reklamcılık türleri arasında yer almaktadır. Bir Megalight reklam paneli içerisinde üç farklı reklam yer alır ve her reklam ortalama 8 saniye gösterimde kalır. Her 24 saniyenin sonunda aynı reklam tekrar gösterilir.

Megalight Reklamları Ne İşe Yarar?

Megalight reklamları geniş bir kullanım alanına hitap etmektedir. Bu reklam türünde ne işe yarar sorusu biraz komiktir. Bugünün şartlarında dünyanın en büyük markaları bu reklamcılık seçeneğinden yararlanırlar. Televizyonlarda New York, Dubai, Hong Kong, Tokyo gibi şehirlerde gökdelenlerin üzerinde gördüğünüz devasa markaların resimleri markalar tarafından asılan resimler ya da devasa posterler değildir. Onlar reklamcılık dilinde Megalight reklamları olarak nitelendirilmektedir. Biraz örneklerle ilerlemekte yarar var.

Örneğin; bir markanız var ve yeni ürünler ürettiniz, bu ürünlerin satışını yapmak için nelere ihtiyacınız var? Bir düşünün tanınmayan bir markanın milyonlarca ürününü kim güvenip alır? Elbette kimse. Çünkü markaların güven vermesi için bütün reklamcılık kanallarını kullanması gerekir. Bu da markaların zamanla insanların zihinlerinde yer edinmesini ve güvenilir olmasını sağlar. Bu açıdan megalight reklamları prestij ve egemenliğin mesajını vermek için markalar tarafından oldukça fazla tercih edilen bir reklam çalışmasıdır.

Megalight Tasarımı

Megalight reklamları tasarım açısından büyük önem taşımaktadır. Bu reklam çalışmaları yaptırmak isterken çalışacağınız firmayı doğru seçmeli ve taleplerinizi karşılayabilecek donanım ve teknik bilgiye emin olmalısınız. Megalight reklam tasarımı geri dönüşü olmayan bir çalışma olduğundan çalışacağınız firmayı araştırın, referanslarını isteyin. Web sitesini inceleyin. Daha önceki çalışmalarına göz atın ve bütçenize en uygun olan ve sizlere en profesyonel hizmeti sunacak olan firmayla çalışın.

Megalight tasarımı yaptırmak istediniz ve bir firmayla anlaştınız. Firma size her şey istediğiniz gibi olacak dedi ve hiçbir şey istediğiniz gibi olmadı. Bu konuda zarar etmemek ve zaman kaybı yaşamamak için açık hava reklamcılığı konusunda profesyonel kurumlarla çalışın.

Megalight Reklam Fiyatları

Megalight reklamları fiyat açısından değişim göstermektedir. Fiyatı etkileyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurlardan başlıca olanı reklam çalışmalarının oluşturulacağı konumdur. Konum ne kadar işlek ve kalabalık olursa fiyat buna paralel şekilde artacaktır. Zaten amaç daha fazla insana ulaşmak değil mi? Bunun için çalışacağınız firmayı seçerken fiyat konusuna takılmayın ve doğrudan karşınızdaki firmanın profesyonel olup olmadığını inceleyin.

Megalight reklam fiyatları değişkendir, demişken bu reklamlarda kullanılacak olan malzeme, ekipman ve reklam tarzı da fiyatları etkileyen faktörler arasındadır. Bugün sektöre yeni başlayan bir firma ile yıllarını bu işe vermiş ve birçok referansa sahip olan bir şirket aynı çalışmayı yapmaz. Tecrübe ve yapılan iş anlamında kalite farkı oluşacaktır. Bu yüzden daha düşük ölçekli firmalara hizmet veren açık hava reklamcılığı yapan ajanslar yerine, bu işi markalara ve kurumsal şirketlere yönelik sunan firmalarla çalışma sizlere daha fazla avantaj kazandırır.

Gelin bu avantajlar nelerdir? Hep beraber inceleyelim;

·         Karşınızdaki firmanın profesyonel olması sorunlarınızın daha hızlı çözüleceğinin habercisidir. Aksaklıklar ve oluşacak herhangi bir problem durumunda işini profesyonel bir şekilde yapan şirketler sizlere destek verecek ve problemlere çözüm odaklı yaklaşarak daha fazla zaman kazanmanıza yardımcı olacaklardır.

·         Megalight reklamları konusunda hizmet aldığınız firmanın profesyonel hizmetler sunması, sizleri yormayacak. Çünkü karşınızdaki şirket bu işi uzun yıllar yapan ve bu alanda oldukça deneyimli personelleri bünyesinde çalıştıran bir şirket olacaktır.

·         Fiyat ve performans anlamında profesyonellerle çalışmak, daha verimli hissetmenizi sağlar.

·         Markanızın reklam çalışmaları daha etkili olur ve hedeflerinize daha çabuk ulaşabilirsiniz.

· Reklamlarınız doğru konumlandırılır ve bu çalışmalar için doğru konumlar tercih edilir.

Megalight Ölçüleri

Megalight reklamları afiş ölçüleri standarttır. 352x247 ölçülerine sahip olup görünen alan ise 341x245 cm’dir.

Markanızın Hafızalarda Yer Edinmesini İstiyorsanız Megalight Reklamları Sizin İçin Büyük Fırsat!

Megalight reklamlarının amacı, reklamı yapılan markaların öncelikle hafızalarda yer edinmesini sağlamaktır. Bu reklamlar bir ürün için yapılıyorsa orada amaç ürünü milyonlarca kişiye ulaştırmaktır. Bunun örnekleri ülkemizde var. Bundan iki yıl öncesine kadar Türkiye’de neredeyse OPPO adında bir markayı hiç kimse bilmiyordu. Fakat OPPO ülkemizin pazarlarında satışa yapabilmek için öncelikle bütün reklam kanallarını kullandı. Reklama ciddi yatırımlar yaptı ve ülkemizin bütün işlek sokaklarında ve büyük meydanlarında billboardları ve Megalight reklamları oluşturarak kısa sürede Türkiye’de milyonlarca telefon sattı. Bu örnek megalight ve diğer reklamcılık faaliyetlerinin gücünü gösterebilmek için oldukça doğru bir örnektir.

Megalight Reklamları Açık Hava Reklamcılığının Parlayan Yıldızı!

Günümüzde reklamcılık faaliyetleri markaların ayakta kalması açısından son derece önemlidir. Rekabet dünyasındaki markaların devamlılığı için megalight reklamları oldukça iyi bir alternatiftir. Markanızın hafızalarda yer etmesini ve insanların logonuzu ve ürünlerinizi görünce markanızı tanımaları içi megalight çalışmaları sizlere büyük bir katkı sağlayacaktır.

Reklamcılık dünyasının tamamen dijitale kaymış olması ve geleneksel reklamcılık faaliyetlerinin eskisi kadar tercih edilmemesi, bugün megalight reklamcılık faaliyetlerini hiç etkilemedi. Aksine bugün megalight reklamları bütün markaların en çok kullandığı reklamcılık anlayışlarından biri haline geldi. Yurt dışından ülkemizde ciddi bir Pazar oluşturmak için gelen büyük markaların ilk hedefleri açık hava reklamcılığını kullanarak markalarını halkın tanımasını sağlamaktır.

Açık Hava Reklamları ve Dijital Reklamcılık Birleşince Durdurulması Zor Bir Güç Haline Gelirler!

Açık hava reklamcılığının en etkili türlerinden olan megalight reklamları her gün görürüz ama ne olduğunu hiçbirimiz bilmeyiz. Megalight reklamları araçlarımızda seyir halindeyken yol kenarlarında sürekli değişen ve büyük panolara sahip olan görsellerdir. Ama bir çoğumuz bu reklam panosuna billboard ya da pano reklamı deriz. Fakat durum böyle değildir. Pano ya da billboard diye bildiğimiz o devasa reklam görselleri Megalight reklamlarıdır. Dijital reklamlarla ile bu reklamlara paralel bir şekilde yaptığınız yatırımlar markanızın kısa sürede tanınmasını ve hedeflerinizi gerçekleştirmenizi sağlar. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi hedef kitlenize daha efektif bir şekilde sunmanıza yardımcı olur.

Markanızın web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında aktif bir şekilde reklam ve tanıtım faaliyetlerinizle birlikte bu çalışmaları yaptırmak hedeflerinizin ötesine geçmenizi sağlar. Sosyal medya hesaplarınızda yaratıcı bir paylaşım yaparak Megalight reklamlarınızı paylaşmanız hedef kitlenize karşı güvenilir olmanıza yardımcı olur. Ayrıca web sitenizde şehrin belirli ve yoğun bölgelerinde oluşturduğunuz megalight reklamları ile alakalı görselleri web sitenizde paylaşmak müşterilerinize kurumsal imajınızı göstermenin farklı bir yoludur. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için https://www.afisankara.com/ankara-megalight-reklamlari sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.

 

 

 

 

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz