Açık Hava Reklamları Mı? Dijital Reklamlar Mı?

Açık hava reklamları mı? Dijital reklamlar mı? Sorusu bu dönemde en çok duyulan sorulardan biridir. Açık Hava reklamları ve dijital reklamların kıyaslandığına şahit olduğumuz bir dönemdeyiz. Bu dönemde teknoloji hayatımıza her gün bir yenilik getiriyor. Dijital çağın yükselişi olarak nitelendirilen bugünlerde açık hava reklamları ve dijital reklamların birlikte kullanılarak nasıl etkiler yarattığını hızlı ivmeler kazanarak dünya ticaret pazarlarında gelişim göstermiş teknoloji markalarından biliyoruz. Geçmiş yıllara baktığımızda ülkemizde açık hava reklamcılığının ve internetin 1990’lı yıllarda ülkemizde geliştiğini görürüz. Bunun tesadüf olduğunu söyleyen uzmanlar, akademisyenler olabilir. Fakat iki farklı sektör ve dinamizm haline gelen bu kavramların bir arada kullanılarak büyük etkiler yaratabilmesinin, bu ülkede birlikte yükselişe geçmesini tesadüf olarak nitelendirmek doğru değildir.

Her iki alana baktığımızda ülkemizde açık hava reklamcılığı ve internet reklamcılığının en çok kullanılan reklam türleri olduğuna şahit oluruz. Bu yüzden aynı yıllarda gelişen bu kavramların, bu dönemlerde birbirine entegre biçimde kullanılarak kitleleri etkilemektir. Gelişimi aynı yıllara dayanan bu kavramların kesişmesi tesadüf olmadığını göstermektedir. Açık hava reklamları mı? Dijital reklamlar mı? Sorusuna cevaben bu iki sektörün birbirinden güçlü ve zayıf yönleri bulunmaktadır. Fakat her iki reklam alanı bir arada kullanılırsa daha yararlı sonuçlar alınabileceğini düşünmekteyiz.

Açık Hava Reklamcılığı ve Dijital Reklamcılığın Gelişimi

Dijital reklamcılık ülkemizde henüz gelişim sürecinde olsa bile açık hava reklamcılığı dışındaki tüm reklam mecralarından daha fazla tercih edilen ve olumlu sonuçların alındığı bir reklam platformudur. Açık hava reklamları ile birlikte uyumlu bir şekilde kullanılabilen reklamlardır. Dijital platformlar üzerinden verdiğiniz reklamları görsel ve interaktif bir tasarımla dijital baskı ya da 3 boyutlu reklam panolarıyla açık hava reklamcılığına taşımak mümkündür. Günümüzde bütün reklam mecralarının birbirine zıt olması ve rekabet içinde olmasına rağmen açık hava reklamlarıyla, dijital reklamların birbirine uyumlu biçimde çalışabilmesi teknolojinin ne kadar ilerlediğinin kanıtıdır. Açık hava reklamları mı? Dijital reklamlar mı? Sorusuna en iyi cevabı teknolojinin bu iki dinamizmi bir arada kullanması vermektedir.

Reklamcılık dünyasının teknolojiyle birlikte hızlı bir şekilde güncel hale gelmesi ve değişime uygun bir formda olması reklamcılık dünyasının her zaman kullanışlı kalacağını ve değerini yitirmeyeceğini göstermektedir. Dijital reklam ve açık hava reklamları bir arada kullanılabiliyor dedik ve bunu kısa bir örnekle anlattık. Pek açık hava reklamcılığını dijital platformlarda nasıl kullanabiliriz. Örneklerle gitmekte yarar var. Örneğin; web sitesi düşünün, dijital ortamlarda yer alan ve markaların reklam anlamında en çok ihtiyaç duyabileceği yapılar. Web sitenizin adresini reklam panolarına baskılayıp insanların görmesini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında reklam panolarınızın fotoğraflarını profesyonel bir kamera ile çekip, bu resimleri firmanızı anlatacak, kaliteli ve kısa açıklamalarla sosyal medya hesaplarından, web sitenizden paylaşarak her iki platformu entegre bir biçimde kullanabilmeniz mümkündür. Bu çalışmalar bize tüm reklam mecralarının bir arada uyumlu çalışabileceğini göstermektedir. Açık hava reklamları mı? Dijital reklamlar mı? Tartışmasını sonlandıran bu bilgiler bizlere kesin ve net cevaplar veriyor.


Teknolojinin Gelişimiyle Açık Hava Reklamları ve Dijital Reklamlar Entegre Edilebilmektedir!

Değinmemiz gereken başka bir nokta ise teknolojinin gelişimine bağlı bir şekilde gelişen açık hava reklamcılığında QR kodun açık hava reklamcılığında satış hedefiyle kullanılabilmesidir. Bu bilgi bizlere açık hava reklamlarının geliştirilebilen tüm teknolojik araçlarla uyumlu çalışabileceğini gösteriyor. Açık hava reklamları mı? Dijital reklamlar mı? Sorusu burada bir kez daha yanıt buluyor ve her iki reklam mecrasının bir bütün olabileceği cevabı ortaya çıkıyor. Fakat açık hava reklamları daha somut olduğundan dijital reklamları, açık hava reklamcılığına uyarlayıp faaliyetlerde bulunmak daha kalıcı çözümler elde edeceğimizi gösteriyor. Tüm açık hava reklam ünitelerimizi incelemek için afisankara.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sonuç olarak açık hava reklamları ve dijital reklamlar ayrı ayrı kullanılabilir. Ayrı ayrı kullanılırken reklam kalitesine bağlı olarak her iki mecradan da olumlu ve başarılı sonuçlar alınabilir. Ülkemizde insanlar somut şeyler görmek istedikleri için açık hava reklamlarına biraz daha fazla itibar ederler. Fakat bu dijital reklam çalışmalarının yetersiz olduğunu göstermez. Sonuç olarak her iki platform bir arada kullanılırsa muazzam sonuçlar alınabileceğini söyleyebiliriz. 

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz