Ankara Totem Tabela

Totem tabela, mağazaların ve iş yerlerinin önünde bulunan genellikle ilan, tanıtım, duyuru ve reklam amaçlı yapılan levha çeşididir. Tekdüzelikten uzak farklı maddeleri bir araya getirerek elde edilir. Adını ana malzemesi olan totem direğinden alır. Ancak günümüzde artık bu direk olmadan da imal edilmektedir.

Genellikle büyük otoyolların kenarlarında dinlenme tesislerini işaret eden ve dikkat çeken büyükçe yönlendirme levhalarıdır. Ayrıca akaryakıt istasyonlarının girişinde de bulunan totem tabela alanlarında akaryakıtların fiyat listesi sergilenir.

Totem tabela direk tipi reklam tabelasıdır. Herhangi bir boy sınırlaması yoktur. İsteğinize göre üretilen bu totem tabela hizmeti çoğunlukla otopark, kaldırım, yol kenarı ve fabrika girişlerinin büyük alanlarında bulunur. Ankara totem tabela konusunda oldukça elverişli bir bölgedir. Doğudan batıya, batıdan doğuya giderken yolcuların dinlenme noktası olan Ankara, reklamın büyük yolcu kitlelerine ulaşmasını sağlar. Diğer tabela çeşitlerimiz ve outdoor reklam ihtiyaçlarınız için https://www.afisankara.com web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Afiş Ankara Totem Tabela

Totem Tabela Nedir?

Uzaklığa göre boyutları ayarlanabilen reklam çeşidine totem tabela denir. Totem tabela özellikle büyük caddelerde, şehirlerarası yollarda ve açık hava alanlarında kullanılır. Totem tabela hizmetinin iki türü vardır. Işıklı ve ışıksız olan bu iki türün de kendi içlerinde çeşitleri vardır. Afiş Ankara, Ankara totem tabela hizmetleri yapar, uzman ve profesyonel ekibiyle işleri planlar, totem tabela panosunun görsel olarak göze hitap etmesini sağlayarak asma işlemini gerçekleştirir.

Totem tabela çeşitlerinden biri olan ışıklı totem tabelanın iki türü vardır. Bunlar güneş enerjisi veya elektrik sistemiyle çalışır. Açık hava alanları ve uzun otoyolların kenarlarına konumlandırıldıklarında güneş enerjili sistem yerleştirilir. Ancak totem tabela daha küçük ve elektrik çekilebilecek bir alanın önünde konumlandırıldıysa elektrik sistemi yerleştirilerek çalıştırılır. Totem tabela reklamları çoğunluk olarak alışveriş merkezlerinin açık alanları, iş yerleri, devlet kurumları ve büyük plazaların olduğu alanlara yerleştirilir.

Totem Tabela Modelleri

Totem tabela, adını Kızılderililer için kutsal olan totem levhalarından alır. Totem tabelalar kaba hatlarıyla ‘T’ harfini anımsatır. Bu totemlerde kullanılan ‘T’ şeklinin eski zamanlardan beri yapılışı korunmuştur.

Görsel olarak çok önem verilen totem tabelaların boyutları ve çeşitleri de oldukça önemlidir. Boyutları oldukça büyük olan totem tabelalar kilometrelerce uzaktan bile görünür. Böylece şirketlerin, marka ve kampanyaların bilinirliği için yapılan reklamlar açık alanlarda daha etkili bir şekilde gerçekleştirilir. Ayrıca totem tabela maliyetini çıkaran bir reklam aracıdır. Cadde ve şehir merkezlerindeki konumlandırılma şekilleri oldukça çekicidir. Böylece istenen hedef kitleye ulaşmak konusunda oldukça hızlıdır.

Totem tabela modellerinin birçok çeşidi vardır. Bunlar; tek bacaklı, çift bacaklı, likit, ışıklı, ışıksız kompozit, alüminyum, çelik sac, profil, vinil germe tabeladır. Işıksız olan tabelalar ayrıyeten spotlar yardımı ile de aydınlatılabilir.

Totem Tabela Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Totem tabela yapılırken öncelikle müşterinin neyi nasıl tanıtmak istediğini iyi anlamak gerekir. Totem tabela yapım aşamasında ise öncelikle tasarımlar bilgisayar üzerinde hazırlanır ve üç boyutlu haliyle müşteriye sunulur. Müşteri beğendiği takdirde yapım aşamasına geçilir.

Hızlı ve profesyonel ekibiyle çalışan Afiş Ankara hayalinizdeki reklamı meydana getirmeyi hedefler. Böylece öncelikle bilgisayar ortamında hazırlanan tasarımlar, kaplamalara bilgisayar sistemli metal kesiciler kullanılarak yerleştirilir. Kullanılan kesiciler CNC ve lazer kesicilerdir. Kıvırma ve kırma gibi şekillendirme işlemleri yapıldıktan sonra kesim yapılır. Son olarak tabelalar boyanır ve asma işlemine hazır hale getirilir.

Totem tabela tasarımları ‘T’ harfine benzeyen şekilde yapılır. Buna göre raket boyu ve direk boyunun oranları önemlidir. Ne kadar uzaklıktan görünmesi, konumlandırmanın yapılacağı yerin özelliği, montaj yapılacak yerin beton ile güçlendirilmeye ihtiyacı varsa öncelikle beton atılarak bu işlem için güçlendirilmesi gibi unsurlar beklemek zorunda kalmamak için önemli bir noktadır.

Totem Tabela Ölçüleri

Totem tabela panosunun cephe sayıları da önemli bir konudur. Özellikle ölçülerinin ne kadar olacağı ve kaç tane cephenin hedef kitleye hitap edeceği önemli bir noktadır. Örnek olarak tek cephe hedef kitleye hitap edecekse totem tabela ölçülerinin ön tarafının bütün cepheyi görmesi verilebilir. Eğer iki cephe görünecekse ışıklandırma işlemleri de buna göre yapılmalıdır. Eğer tabela üç cephe hesaplanacaksa, panonun şeklini üçgen halde imal etmek daha doğru olur.

Totem tabela ölçüleri büyüklükleriyle dikkat çeken tabelalardır. Bu sayede uzakta bulunan insanların dikkatini markanızın üzerine çekebilir ve reklamın asıl amacını yerine getirebilirsiniz. Ayrıca totem tabela ölçülerinin belirli bir sınır yoktur. Ancak açık hava alanlarında ve geniş otoyolların kenarlarında sergilenen bu totem tabelalar iyi sabitlenmelidir.

Bunlara ek olarak fırtına, yağmur, kar ve daha şiddetli doğa olaylarına ya da yol kenarında meydana gelebilecek kazalara karşı düzgün konumlandırılması ve sağlam maddelerden yapılması da önemli unsurlardan biridir. Yangın, elektrik kaçağı, konumlandırıldığı toprağın yapısı, elektrik direklerinin uzaklığı, kullanılan spotun gücü gibi konular yolda seyahat edenlerin güvenliği açısından mühimdir.

Afiş Ankara Totem Tabela Reklamları

Totem Tabela Örnekleri

Totem tabela, belirli bir malzemeden üretilmez. Farklı malzemeler bir araya getirilir ve dikkat çekici bir görsellik elde edilir. Bu durumda istediğiniz totem tabela üretimi yapılır. Totem tabela reklamlarında belirli bir alanla sınırlı kalınmaz. Boy ve ölçüleri de isteğiniz doğrultusunda imal edilir.

Çoğunlukla vinil germe totem tabela tercih edilir. Bunlar ayrıca çift taraflıdır. Yapılan ışıklandırma sistemi ile birlikte bütün gözleri üzerine çeker. Ayrıca reklam tabelanız ile ilgili en önemli nokta nasıl monte edileceğidir. Tabelanız büyükse montaj yapılan yerin de büyük olması oldukça önemlidir. Ayrıca ışıklı tabela modellerimiz için https://www.afisankara.com/ankara-isikli-tabela sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Totem Tabela Vergisi

Totem tabela vergisi hakkında resmi kaynakların her yıl yayınladığı yönetmeliğe göre fiyatlandırma yapılır. Totem tabela vergisinin nasıl bir vergi olduğu, kimler tarafından ödeneceği, nasıl hesaplandığı ve ödeme seçenekleri önemlidir. Totem tabela vergisi, reklam tabelasının konumlandırıldığı belediyeye ödenir. Verginin verilmesinin nedeni, tabelanın yapıldığı alanın belediye sınırları içinde olmasıdır. Belediyelerin en önemli gelir kaynağı olan bu vergiler, Belediye Gelirleri Kanunu kararınca toplanır.

Ödenecek vergi miktarı her sene değişir. Verdiğiniz reklamın türü ile ilişkili olarak vergi tutarı farklı çıkar. Çıkan vergi zamanında ödenmezse cezai işlem uygulanır. Tabela vergisi yıllık ödenir ve işletmelerde vergiyle alakalı belgelerin olması şarttır.

Her sene değişen totem tabela fiyatları , verilen reklamların nasıl reklamlar olduğuna göre de değişir. Tabelanın metrekaresi temel alınarak vergi fiyatlandırması yapılır. Ayrıca verilen reklam tabelasının ışıklı veya ışıksız olması da vergilendirme açısından önemlidir. Yapılan vergi ücretlendirmeleri her belediye için farklılık gösterir.

Totem Tabela Fiyatları Ne Seviyededir?

Totem fiyatları ve Ankara totem tabela fiyatları kullanılan malzemenin türüne göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda totem tabela boyutları da fiyatı etkileyen bir diğer unsurdur. Ankara totem tabela fiyatları, kullanılan totem tabela türüne göre de değişiklik gösterir.

Örnek olarak ışıksız tabela panolarının fiyatları ışıklı tabela panolarının fiyatlarına göre daha makuldür. Ayrıca elektrik sistemli ışıklı totem fiyatları güneş enerjisiyle çalışan totem fiyatları ile karşılaştırıldığında daha maliyetlidir.

Afiş Ankara totem tabela hizmetini profesyonel ve güvenilir ekibiyle hızlı bir şekilde sizlere sunar. Markanızın bilinirliğini arttırır ve hedef kitlenize daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Daha fazla ve detaylı bilgi almak için https://www.afisankara.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz