Ankara Tabela Reklamları

Ankara tabela reklamları, firmaların ya da kişilerin markalarını, ürünlerini tanıtmak ve hizmetlerinin bilinirliğini sağlamak amacıyla kullanılan yöntemdir. Büyük kitlelere ulaşmakta ve istenen mesajı en etkili bir biçimde iletmekte tabelalar birebirdir. Görsel olarak göze hitap eden ve yapımında da oldukça fazla malzeme kullanılan bu tabelaların birçok farklı çeşidi mevcuttur. Ankara tabela reklamları şehrin işlekliği ve nüfusundan kaynaklı olarak sıklıkla tercih edilir.

Tabela reklamları nedir?

Ankara Tabela reklamları sık sık kullanılan ve hedef kitleye daha kolay ulaşmayı amaçlayan reklam türlerinden biridir. Tabelaların kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Örnek vermek gerekirse; firmaların dış cephe tabelası, uyarı ikaz tabelası, totem tabela, ya da çatı tabelası gibi farklı çeşitleri mevcuttur.

Ayrıca tabelalar ışıklı veya ışıksız kullanım olanağı sağlar. Işıklı tabelalar, görselleri ortaya çıkarmak amacıyla farklı ışık türleri kullanarak üretilen tabela modelleridir. Genellikle kalabalık ve büyük etki yaratması planlanan yerlerde kullanımı oldukça yaygındır. Ek olarak hem iç hem dış mekanlarda rahatlıkla tercih edilebilir.

Işıksız tabelalarda, ışık mekanizmasının olmaması nedeniyle gün içinde kullanılabilen bir reklam türüdür. Gece kullanımına uygun değildir. Ankara tabela reklamları, reklam türleri arasında fazlaca kullanılan bir çeşit olma özelliğine sahiptir. Bunun sebebi maliyet açısından daha uygun olmasıdır.

Afiş Ankara Tabela Reklamları

Tabela Reklam Çeşitleri Nelerdir?

 • Alüminyum Tabelalar
 • Pleksiglas Tabelalar
 • Polikarbon Tabelalar
 • Kutu Harf Tabelalar
 • Dijital Baskı Tabelalar
 • Totem Tabela Tabelalar
 • Fener Tabela Tabelalar
 • Gravür Tabela Tabelalar
 • Pleksiglas Kutu Harf Tabelalar
 • Alüminyum Kutu Harf Tabelalar
 • Yönlendirme Tabela Tabelalar

Alüminyum tabela, tabela reklam çeşitleri arasında en sık tercih edilen modellerden biridir. Gerek dayanıklılık gerekse görsellik açısından ön plana çıkar. Bu tabela modeli uzun ömürlü hizmet kalitesine bağlı olarak kalıcılık sağlar. Alüminyum tabelalarda da ışıklı veya ışıksız seçenekler mevcuttur, yapılacak olan reklama göre ışık mekanizmasının kullanılıp kullanılmayacağına karar verilir.

Pleksiglas Tabela, alüminyum tabelalar gibi sık sık tercih edilen türlerdir. Pleksis malzeme üzerinde folyo kesim yazı olarak ya da dijital baskı olarak da kullanılır. Polikarbon tabela da ışıklı ve ışıksız kullanabilme seçeneği sunan tabela çeşitlerindendir. Yapısı sağlam olduğu için sıklıkla tercih edilir. Görsel açıdan göze hitap eden ve kullanışlı bir yapısının olması da tabela tercihi yapılırken göz önünde bulundurulan kriterlerdir.

Kutu Harf Tabela, görsel açıdan estetik bir duruşa sahip olan tabela çeşididir. Hava koşullarına dayanıklı olmasının yanı sıra ışıklı ve ışıksız seçenekleriyle sık sık tercih edilen bir türdür. Dijital baskı tabelalar, bilgisayar ortamında oluşturulan ve hazırlanan tasarımların farklı materyallere basılması ile ortaya çıkan bir tabela türüdür. Teknolojik imkanlar kullanılarak yapılan tabelalar oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir.

Totem tabela, genellikle açık alanlarda ya da şehirlerarası yol ve caddelerde tercih edilen bir tabela türüdür. Ortalama boyutlarda kullanılan bu tabelalar istenilen ölçülerde hazırlanabilir ve özel tasarımlarla desteklenebilir.

Afiş Ankara Tabela Reklam Fiyatları

Gravür tabelalar görselliğin en ön plana alındığı tabela türüdür. Işıklı tabela grubunda yer alır ve kullanım alanı da oldukça fazladır. Aynı zamanda hem iç hem de dış mekânda kullanıma uygun olan gravür tabela, değişen hava şartlarına karşı da oldukça dayanıklı malzemelerden üretilir. Bu da kullanım ömrünü uzatır. Dikkatleri üzerine çekme konusunda oldukça başarılı olan bu tabela türü bina girişlerinde veya poliklinik girişlerinde tercih edilir.

Fener tabela ise herhangi bir firmaya ait bina ya da yapının bir cephesine monte edilen ve üzerinde firmanın logosunun bulunduğu tabela türüdür. Burada da yine ışıklı ve ışıksız tercihi yapılabilir. İmalatında demir, ahşap, kompozit gibi malzemeler kullanılır.

Tabela Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Ankara tabela reklamları yapılırken dikkate alınan önemli konulardan biri tasarımdır. Doğru tasarımın yapılması için çok sayıda gelişmiş ve modern seçenek bulunur. Belirli kriterlere uygun hazırlanabilen Ankara tabela reklamları istenen tasarımın yapılabilir olması açısından oldukça avantajlıdır. Yani bir tabela tasarımı yaparken doğrudan müdahale şansı söz konusu olduğu için daha çok tercih edilir. Bu anlamda gelişmiş koşullar sürekli takip edilebilir yenilikler kolaylıkla uygulanabilir.

Standart bir tabelada çok ilgi uyandıran ve merak ettiren tasarımların yapılması bu reklam türü için oldukça büyük bir avantaj haline gelir. Bazı tasarımlarda verilen mesajın niteliği yüksek olduğunda üstünden ne kadar zaman geçerse geçsin eskimeyen bir hal alır. Bu durum hem markayı hem de reklamı ölümsüz kılar. Bu şekilde firmaların ya da kişilerin hem daha çok kazanç elde etmesine hem de uzun süre akılda kalmasına olanak tanır.

Uzun süre boyunca akılda kalan ve dikkat çeken bir slogan kullanarak bunu belirli yerlere Ankara tabela reklamları aracılığıyla yayan firmalar, her seferinde beklenenin üstünde geri dönüş almayı hedef haline getirir. Bu alanda devreye giren Ankara tabela reklamları, tasarım ve sloganları ile hem sıradanlıktan kurtulur hem de günlük hayatta hep göz önünde olabilir. Siz de hayalinizdeki reklam hedeflerine ulaşmak için Afiş Ankara ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Afiş Ankara Tabela Reklam Fiyatları

Tabela Reklamları Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bir ticari işletme ya da bir firma reklam talebinde bulunduğunda, mümkün olan en üst hizmeti almayı hedefler. Bu açıdan hem kalıcılığını sağlayacak hem de ulaşımını kolaylaştıracak en iyi yöntemlerden biri tabela reklamlarıdır. Özellikle Ankara tabela reklamları isteneni kısa ve öz bir şekilde hedef kitleye aktarma potansiyeline sahip olduğu için çok sık tercih edilir.

Tasarlanacak olan Ankara tabela reklamları hangi sektör için kullanılacak olursa olsun asıl hedef, her zaman marka imajını ön planda tutmaktır. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu ise tabelanın yerleştirildiği yerlerdir. İnsan ya da araç trafiğinin fazla olduğu yerler her zaman Ankara tabela reklamları için çok daha uygundur. Bu sayede hem daha çok kişiye ulaşım sağlanır hem de yeni hedef kitleler ortaya çıkabilir.

Ayrıca Ankara tabela reklamları bir mağaza ya da bina girişinde kullanılacağı zamanlar genellikle görünür olmasına dikkat edilir. Bunun sebebi insanların kafa karışıklığı yaşamasını engellemek ve daha çok kişiye hitap edilebilmesini sağlamaktır. Alışılmış olan reklamlar ilgi çekiciliği kalmadığı için beklenen etkiyi yaratamaz ve bu da reklam verenlerin zarara uğramasına sebep olur.

Tabela Reklam Fiyatları Nelerdir?

Ankara tabela reklamları özel olarak yapılabildiği için herhangi bir fiyat skalasından söz edilmez. Tasarım süreci, yapımında kullanılan malzemeler ya da konumlanacağı yer ve ebatları her tabela çeşidine göre değişiklik gösterir. Bu da belirli bir fiyatın verilmesini oldukça zorlaştırır. Bunun yanında özel tasarımlar da yine işçilik gerektiren işlemler olduğu için firmadan firmaya değişiklik gösterir.

Ayrıca tercih edilen tabela reklam çeşitleri ışıksız ya da ışıklı olarak gruplandırıldığı için ışıksız modeller genellikle diğerlerine oranla daha uygun fiyatlıdır. Işıklı modeller daha çok kalabalık olan yerlerde ve gece gündüz sürekli aktif olan şehirlerde tercih edilir. Bu yüzden de daha yüksek ücretlendirme yapılır. Siz de Ankara tabela reklam istekleriniz için bizimle hemen iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz