Kutu Harf Tabela

Reklam sektörü hızla büyüyen bir sektör haline geldiği için firma veya işyerleri tanıtımlarını yapmak amacıyla çeşitli kutu harf tabela reklam türüne sıklıkla başvurur. Herhangi bir ürün ya da hizmet tanıtımında istenen etkiyi yaratabilmek ve belirlenen noktaya ulaşabilmek için kullanılan bu yöntem zaman içinde vazgeçilmez bir hal almıştır. Reklam tabelaları genellikle uzun yıllar kullanım için tasarlanan ürünlerdir. Dolayısıyla tabela yapımında dış etkenler tarafından kolay kolay yok edilemez materyaller kullanılır. Tabela çeşitlerimiz ve açık hava reklam ünitelerimiz için https://www.afisankara.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kutu Harf Tabela Nedir?

Kutu harf tabelalar dayanıklı yapılarıyla bilinen ve kullanımı en yaygın olan tabela türlerinden biridir. Birçok farklı malzemeyle yapılabilen kutu harf tabela çeşitleri iki ya da üç boyutlu olarak da tasarlanabilir. Bu tabelalar özellikle son yıllarda daha çok kullanılmaya başlanmış ve renkli tasarımları sayesinde uzun yıllar kullanılabilecek bir tür haline gelmiştir. Totem tabela çeşitlerimizi incelemek için https://www.afisankara.com/ankara-totem-tabela sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kutu harf tabelalar hemen hemen her alana uyum sağlayabildiği için belirli bir kullanım alanı bulunmaz. Sadece harflerin ön plana çıkacağı şekilde tasarlanan bu tabelalar görüntü açısından farklı bir güzellik ortaya koyar. Bu tabelaların estetik duruşu ve sürükleyici oluşu şirket, kurum veya kişilerin, tercih etmesindeki en büyük etkendir.

Kutu Harf Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Kutu harf tabelalar birçok farklı malzemeden oluştuğu için farklı çeşitleri de mevcuttur. Bu çeşitler şu şekilde sıralanabilir;

  • Alüminyum kutu harf tabela
  • Pleksi kutu harf tabela
  • Krom kutu harf tabela
  • Gold krom kutu harf tabela
  • Fileli kutu harf tabela
  • Dekota kutu harf tabela
  • Köpük kutu harf tabela
  • Fileli kutu harf tabela

Bu tabelaların hepsinin kendine özgü farklı özellikleri vardır. Bazıları ışıklı bazıları ışıksız olarak ayrılabilir hatta her iki özelliği aynı anda barındıran tabelalar da bulunur. Dolayısıyla tabela hangi alanda veya nasıl bir yerde kullanılacaksa ona göre tercih yapılır. Bu tabela çeşidinde göze çarpan bir diğer önemli özellik ise paslanmaz olmasıdır. Bu özellikleri sayesinde birçok tabelaya göre daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olur. Ayrıca paslanmaz tabelalar bakım açısından da daha az maliyetlidir.

Alüminyum tabela çeşidi ise yine paslanmaz yapısı sayesinde değişen hava koşullarına karşı dayanıklıdır ve tercihen su geçirmeyen ışıklandırma sistemi de tabelanın içerisinde kullanılabilir.

Pleksi Kutu Harf Tabela

Tabela sektörünün vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş olan pleksi tabelalar oldukça dikkat çeken türlerden biridir. İç veya dış mekanlarda kullanımı oldukça pratik olan bu tabelalar yapı olarak hem dayanıklı hem de uzun ömürlüdür. Büyük küçük fark etmeksizin pek çok firma tarafından günün her saati kullanılır.

Aynı zamanda yapılacak olan tasarıma göre boyutlandırılan pleksi tabelalar istenilen ayarda hazırlanır. Pleksi kutu harf tabelalar ışık türüne göre de ayrılır. Bazı durumlarda hem önden hem de yandan ışık alan bu tabelaların sadece yandan ışıklı versiyonu da mevcuttur. Genellikle çift ışık kullanılacağı zaman her iki tarafın da farklı renk ışık almasına dikkat edilir. Çoğunlukla ışıklı pleksi tabelaların kullanılma nedeni ise mekanların dışına yerleştirilen tabelaların renkli görüntüsüyle daha çok kitleye ulaşmasıdır. Pleksi kutu harf tabelanın yapımında kullanılan camlar diğer camlara oranla çok daha dayanıklı malzemelerden yapılır.

Krom Kutu Harf Tabela

Krom kutu harf tabelalar maliyet olarak diğer tabela türlerine oranla biraz daha yüksek olsa da ilgi uyandıran ve etki yaratan tasarımları sayesinde sıkça tercih edilir. Her alanda kullanıma uygun olan bu tabela türü, aynı zamanda marka imajını koruyup hedef kitleyi kendine çekme konusunda da oldukça önemlidir. Özellikle dayanıklılık açısından ön plana çıkan bu tabelalarda süreklilik esastır.

Işıklı Kutu Harf Tabela

Işıklı kutu harf tabelalar; renkli ışıklarla, özenle hazırlanmış tasarımların bir araya gelerek oluşturduğu kullanışlı bir reklam türüdür. Hemen hemen her sokakta karşılaşılan bu tabelalar akşam saatlerinde daha şatafatlı bir hal alır. Çoğu işletme tarafından bu tabela çeşidinin kullanılmasının nedeni bu dikkat çekiciliktir. Uzun vadede kullanımı mümkün olduğu için değişime pek gerek duyulmaz. Işıklı kutu harf tabelalar kullanılan görsellerin her daim daha parlak görünmesini sağlar. Dolayısıyla bir mesajı en etkili yolla iletmenin bir numaralı aracıdır.

Kutu Harf Tabelalarda Nelere Dikkat Edilir?

Kutu harf tabela reklam türü tercih edilirken dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli nokta, reklamın tasarımıdır. Özenle ve işin uzmanları tarafından hazırlanan tasarımlar her zaman daha çok tercih edilir. Ayrıca bu tür reklamlarda tasarım yapılırken her zaman özenli olunup basite kaçılmaması gerekir. Bu da kalıcılığı arttıran durumlardan biridir.

Tasarım sürecinin ardından yapım aşamasında tabelada kullanılacak olan malzemenin doğru seçilmesi de önem taşır. Yanlış tercihlerin yapılması tabelanın hem ömrünü kısaltır hem de maliyeti arttırır. Hedef kitlenize doğru bir şekilde ulaşabilmek için siz de alanında uzman kişilerden destek almayı ihmal etmemelisiniz.

Kutu Harf Tabelaların Avantajları Nelerdir?

Kutu harf tabelaların bilinen en önemli avantajı hava şartlarına karşı dayanıklı olmasıdır. Kendine özel tasarlanan renkleri ile çekiciliği de oldukça yüksektir. Bu durum hem beğenileri hem de merakı üzerine çeken bir özelliktir. Boyut olarak çoğunlukla minimalist türler tercih edildiği için temizliği de oldukça basittir. Ayrıca büyük oranda el işçiliği de ön plandadır.

Bunlara ek olarak tabelanın tasarımıyla reklamların daha kurumsal bir düzeyde sergilenmesi mümkündür. Kutu harf tabelalar lazer kesim ile hazırlandığı için estetik olarak modern bir görünüm sağlar. Bunun en büyük avantajı da akan bir trafikte bile tabelanın kolaylıkla göze çarpmasıdır.

Ankara Kutu Harf Tabela

Ankara’da tabela tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Çünkü yerleşim yeri olarak büyük olan bir şehir olduğu için yaya ve araç trafiği oldukça fazladır. Aynı zamanda hem büyük kitlelere ulaşmayı garanti ederken hem de kalıcılığı arttırır. Dolayısıyla Ankara kutu harf tabela çeşidinin kullanılabileceği en uygun yerlerden biridir.

Kutu Harf Tabela Fiyatları

Her reklam tabelasında olduğu gibi kutu harf tabelalarda da fiyat açısından bir belirsizlik söz konusudur. Bunun başlıca nedeni ise fiyatların genellikle kullanılan ışığa, ürünlerin montajına ya da tasarımına göre değişiklik gösteriyor olmasıdır. Yani aslında tasarım yapılırken atılan her adımda farklı bir işçilik ve maliyet olduğu için kesin bir fiyat belirtmek doğru olmaz.

Çoğu tabela özel yapım olduğu için tasarım süreci de değişiklik gösterir. Firmaların ya da kişilerin bir reklam tabelasından beklentileri her zaman aynı olmaz bu yüzden devreye özel tasarımların girmesiyle ortaya isteğe göre farklı işler çıkar. Bu da fiyatı belirlemedeki en önemli ve dikkate değer olan etkenlerden biridir. Kutu harf tabela fiyatları da diğer reklam türlerinde olduğu gibi işlem tamamlandıktan sonra belirlenir.

Siz de alanında uzman kişilerden destek alarak, hedef kitlenize doğru bir şekilde ulaşmak için Afiş Ankara ile iletişime geçebilirsiniz.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz