Kompozit Tabela

Tabela reklamlar uzun süredir kullanılan açık hava reklamlarıdır. Verilmek istenen mesajın en etili şekilde hedef kitleye ulaşımının sağlanabilmesi amacıyla, farklı tarz ve şekillerde sunulur. Kullanım kolaylığından dolayı hemen hemen her durum ya da ürün için reklam yapılır. Bu da daha çok kişiye ulaşıp marka imajını daha uzun vadede korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda tanıtımı yapılan her şeyin insanlar içinde yaygınlaşarak kabul görmesine hatta benimsenmesine katkıda bulunan en önemli araçlardan biridir. Diğer tabela çeşitlerimiz için https://www.afisankara.com üzerinden internet sitemizi inceleyebilirsiniz.

Kompozit Tabela Nedir?

Kompozit tabela, reklam tabelaları arasında en sık kullanılan tabela cinsidir. Gerek kullanım kolaylığı gerekse görsel açıdan dikkat çekiciliği sayesinde birçok alanda kullanıma açıktır. Üretiminde ileri teknolojinin kullanılması bu tabelaların veya panellerin uzun ömürlü olmasını ve sağlam olmasını sağlar. Bu da uzun süre kullanım için yeterlidir. Aynı zamanda iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanım olanağı sağlayan bir üründür. Ayrıca binaların dış cephelerinde kullanılabilen bu paneller kısa sürede daha çok kişiye ulaşmayı vaat eden reklamlardır.

Afiş Ankara Kompozit Tabela

Kompozit Oyma Tabela Nedir?

Kompozit oyma tabela birçok firma, şirket ve işyeri tarafından sıkça tercih edilen tabela cinsidir. Gerek kullanım kolaylığı sağlaması gerekse görsel açıdan estetik duruşa sahip olması tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biridir. Kompozit oyma tabelalar çoğunlukla alüminyum, pleksi ya da paslanmayan harflerin oyulmasıyla tasarlanan bir türdür.

Tabelaların oyma işleminde pleksiglas malzemeler de kullanılır. Kompozit oyma tabelalarda aydınlatma olarak LED tercihi de yapılır. Aynı zamanda bu tabelalar tercihen ışıklı ya da ışıksız olarak tasarlanır. Işıklı tabelalar daha çok gün ışığı almayan ortamlarda kullanılırken, ışıksız tabelalar gün ışığı alan ve ekstra ışığa gerek duyulmadan kullanılan modellerdir. Kompozit tabela modellerinde daha yüksek verimin alınması amacıyla günün her saatinde kullanılabilecek olan ışıklı tabelalar tercih edilir.

Kompozit Tabela Nasıl Yapılır?

Bir kasa yapılarak hazırlanan kompozit, bu kasaya yerleştirilir ve tek bir parçalık görüntüye dönüşen tabela oldukça şık bir görüntü oluşturur. Çoğu model arkadan silikon yardımıyla sabitlenir ve isteğe göre LED aydınlatma ile birlikte de kullanılır. Yapımında kullanılan malzemelerin dayanıklılık seviyesine göre oldukça uzun ömürlü kullanım sağlar.

Ayrıca bu tabelalar dışardan bir müdahaleye ve alabileceği herhangi bir darbeye karşı daha dayanıklıdır. Yapımında tercihe göre her renk kullanılabilir ve temizlik açısından da yine yapı malzemeleri sayesinde daha pratiktir. Diğer birçok tabela modeliyle kıyaslandığında yapımı biraz daha zahmetlidir. Bu yüzden de kompozit tabela tasarımı ve yapım işlemleri nispeten daha uzun sürer.

Kompozit Tabela Modelleri

Kompozit tabelanın kullanım alanına göre birçok farklı modeli bulunur. Bunlardan bazılarına örnek vermek gerekirse;

  • Kompozit oyma tabela
  • Ahşap kompozit tabela
  • Siyah ve Beyaz kompozit tabela
  • Kompozit ışıklı veya ışıksız tabela
  • Alüminyum kompozit panel tabela

Bu çeşitler kullanıldıkları alanlara göre değişiklik gösterdiği için belli bir sayıya indirgenemez. Çünkü oldukça fazla modeli vardır.

Kompozit tabela modelleri arasında hemen hemen en çok kullanılanlardan biri alüminyum kompozit panellerdir. Daha çok binaların dış cephe kaplamasında kullanılır. Kullanılan malzeme hem çok hafif hem de dayanıklı olduğu için kolay şekil alabilmesi açısından dış cephelerde kullanıma uygundur. Ayrıca işlenmesi ve temizliği de oldukça kolaydır. Oldukça geniş renk seçeneğine sahip olduğu için özel olarak da tasarlanır.

Kompozit üstü dijital baskı tabelalarda hazırlanan kompozit malzemelerde, dijital baskı makinasıyla hazırlanan görseller kompozit üstüne yapıştırılır ve bu sayede oldukça zengin bir görüntü yakalanmış olur. Akla gelebilecek hemen hemen her görsel bu tasarımlarda rahatlıkla kullanılabilir. Bu tabela modelleri sıradanlıktan uzak modeller oldukları için çok sık tercih edilir. Çünkü yapılacak olan herhangi bir tasarımda sorun yaşamadan değişiklik yapma imkânı vardır.

Afiş Ankara Kompozit Tabela Reklamları

Kompozit üstüne köpük harf tabelalarda yine kullanımı yaygın olan modellerdir. Burada da yine daha çok iç mekân kullanımları için uygun tabelalar tasarlanır. Köpüğün kırılgan bir madde olmasından kaynaklı olarak dışarda kullanımı nadirdir. Ayrıca iç mekanlarda kullanılan bu modeller görsel açıdan da oldukça estetik bir görüntü kalitesi sunar. Bu da aynı zamanda hem tabelanın kalıcı olmasını sağlar hem de birçok kişiye ulaşmasına yardımcı olur. İstenilen renk ve boyutta hazırlanabilen kompozit köpük tabelaların yapım aşamasında oldukça titiz davranmak önemlidir.

Kompozit Tabela Ölçüleri

Kompozit tabelalar şimdilerde çok yaygın kullanılan açık hava reklamlardır. Bu yüzden de bir tabela tasarımı yapılırken bu tabelanın kullanılacağı alanının ölçüleri önceden alınır. Bu sayede yapılacak olan tabelanın konumlandırılacağı alana uyumsuz olması söz konusu olmaz. Tabela ölçülerinin önceden belirlenmesindeki en önemli bir diğer neden ise insanlara sunulacak olan reklamların yeterince ilgi çekebilecek boyutta hazırlanması gerektiğidir. Yani görünürlük arttıkça marka imajı da doğru orantılı olarak artar.

Kompozit Tabela Örnekleri

Kompozit tabelalarının kullanım alanı oldukça fazladır. Bunun nedeni ise hem uygun fiyatlı olması hem de çok fazla alanda kullanıma uygun olmasıdır. Ayrıca tasarım ve estetik açısından dikkat çekici olmalarından kaynaklı olarak geniş bir yelpazede kullanım rahatlığı vardır. Bu da akla gelebilecek her alanda kullanılabileceği anlamına gelir. Genellikle kuaför, kafe, restoranlarda hatta büro ya da poliklinik girişlerinde de kullanılabilen bir tabela modelidir. Kompozit tabelanın kullanım alanları oldukça fazla olduğu için belirli bir sayıyla sınırlandırmak pek doğru değildir. Bununla birlikte ışıklı tabela çeşitlerimiz için https://www.afisankara.com/ankara-isikli-tabela ve ışıksız tabela hakkında detaylı bilgi için https://www.afisankara.com/isiksiz-tabela sayfamızı ziyarete debilirsiniz.

Afiş Ankara Kompozit Tabela Fiyatları

Kompozit Tabela Fiyatları

Kompozit tabela fiyatları farklı tarzdaki tabelaların fiyatları ile kıyaslandığında daha uygun fiyata tekabül eder. Fiyat belirlemedeki en önemli etkenlerden biri tabelanın yüksekliği ve genişliğidir. Ayrıca eğer oyulma işlemi yapılacaksa kompozit tabela fiyatları buna göre de değişiklik gösterir.

Oyulma işlemleri sıradan bir tabelaya oranla çok daha fazla işçilik gerektiren bir durumdur ve bu da fiyatın sıradan tabelalara oranla daha yüksek olduğu anlamına gelir. Fazla işçilik gerektiren işlemler genellikle özel tasarım sayılır bu da fiyatı belirleyen bir diğer önemli noktadır.

Reklamın tasarımı kadar tabelanın bu reklamlar için kullanılacağı süre de önemlidir. O yüzden tabelaların yeri seçildikten sonra seçilen noktada ne kadar kalacakları belirlenir. Bu da reklamın tabelada yayınlandığı süreye oldukça dikkat edildiği anlamına gelir.

Ankara Kompozit Tabela

Ankara kompozit tabela denilince akla pek çok farklı tarzda tabela gelir. Ankara şehir olarak en işlek yerlerden biridir. Bu yüzden de çoğu firma veya şirket tarafından hedef kitlelere ulaşabilmenin en iyi yöntemlerinden biri de Ankara gibi yerlerde reklam tabelalarının bulunmasıdır.

Bu sayede günün hemen hemen her saatinde göz önünde olacak olan bu tabelalar insanların dikkatini kolaylıkla çekebilecek. Bu da markanın imajını gözeten bir avantaj olur. Ankara gibi yüksek kitlelerin yaşadıkları şehirler, daha uzun vadede kalıcılık sağlamak isteyen firma ya da şirketlerin, reklam alanında başvurabilecekleri ilk yerler arasında gelir.

Ankara Kompozit Tabela Fiyatları

Ankara gerek konumu gerekse hitap ettiği kitleler sayesinde reklam alanında oldukça gelişmiş bir şehirdir. Yapılan reklamların daha fazla insana ulaşma olasılığı hep çok daha yüksektir. Bu da reklam tabelalarının Ankara gibi büyük şehirlerde kullanılmasının en önemli nedenlerinden biridir. Bir diğer önemli neden ise kalıcılığıdır. Siz de Ankara’da kompozit tabela ile reklam vermek isteyenlerdenseniz Afiş Ankara ile iletişime geçebilirsiniz.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz