Kiosk Cihazları

Endüstriyel ve sosyal kullanım alanlarına sahip olan kiosk üretimi noktasında da pek çok çeşitliliğe sahiptir. Ayrıca kiosklar müşterilerinize interaktif olarak reklam yapmanızı sağlayan sistemlerdir. Kelime anlamı kulübe olan bu cihazlar, yapılması gereken işlemlerin zaman kaybetmeden gerçekleştirilmesini sağlar. Genel olarak kimlik işlemlerinde kullanılan kiosk cihazlar, gişe işlemleri gibi konularda insan gücü olmadan işlemler hızlı bir şekilde yapılır. Böylece zaman kaybının da önüne geçilir.

Kiosk cihazları dokunmatik olarak tasarlanarak farklı kullanım alanlarına yönelik bir şekilde üretilir. Üretilen cihazlar kullanıcıları kolay yönlendirebilmek için dokunmatik olan ekran sistemlerine ihtiyaç duyar. Bu noktada en çok tercih edilen kiosk üretimi ödemeye almaya yönelik olanlardır.

Sektörlere göre farklı çeşitlerde üretilen kiosklar, genel olarak sıramatik olarak kullanılır. İnsan karışıklığının önüne geçilmesini sağlayan bu cihazlar bilgi işlem sürelerini de kısaltır. Özel klavye sistemlerine de sahip olan kiosk cihazları, teknolojinin gelişimine bağlı olarak farklı kodlarla da çalışabilir. Diğer üretimlerimiz için https://www.afisankara.com sitemiz üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Afiş Ankara Kiosk Tabela Reklamları

Kiosk Nedir?

Bir cihaz türü olan kiosk hemen hemen her devlet dairesinde sıra numarası almak için kullanılır. Kullanım açısından çok fazla kolaylık sunan bu cihazlar çalışanların üzerindeki yükü de azaltmaya yardımcı olur. Dokunmatik ekrana sahip olan bu elektronik cihazlar, kullanıcıların bilgilenmesini aynı zamanda ekran üzerinden işlemlerini kısa sürede yapmasını sağlar.

Çok farklı kullanım alanına sahip olan kiosklar, E-belediyecilik, anket uygulamaları, ön ödemeli su sayaçları, kart yükleme işlemleri, fuar, etkinlik ve bilgi verme amacı ile üretilir. Günlük yaşantıda işlerin hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olan kiosklar teknik olarak bilgisayar alt yapısına sahiptir.

Üretilen kiosk cihazları kamunun kullanımına sunulan ve bilgi verme amacı taşımasının yanı sıra başvuru, borç ödeme, rezervasyon, sorgulama randevu alma gibi işlemlerde de kullanılır. Ek olarak interaktif reklam ortamı olan kiosk cihazları markanızın tam zamanlı reklamını yapmanızı sağlar. Kiosk cihazları bilgi aktarımı yaparken markanızın bilinirliğini arttırmanıza da yardımcı olur.

Hedef kitlenizin genişlemesini destekleyen kiosklar tüketiciyi satın almaya yönlendirerek pazarlama görevini üstlenir. Ayrıca anket formlarının tüketiciye ulaşmasında önemli bir rol oynayan kiosklar pazar analizi yapmanızda da sizlere yardımcı olur. Pek çok alanda işlerin hızlanmasını sağlayan kiosklar birçok sektör tarafından kullanılan farklı çeşitlere sahiptir.

Afiş Ankara Kiosk Tabela Reklam Fiyatları

Kiosk çeşitleri

Kiosk cihazları, kurumların bilgi işlem bölümlerinin vazgeçilmezlerinden biridir. Genellik devlet kurumlarında ve bankalarda kullanılan bu cihazlar serbest alanlarda da kullanılır. Havalimanları, sokak ATM’leri gibi hedef kitlenizin yoğunlukta olduğu kamu alanlarına yerleştirilen kiosklar kullanım amaçlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Kendi içlerinde ayaklı kiosk, duvara monte kiosk, dış mekân kiosku gibi farklı modellere ayrılabilir. Farklı kullanım amaçlarına göre üretilen kiosk modellerini:

  • Self Servis Kiosk
  • Info Kiosk
  • Satış ve Servis Amaçlı Kiosklar
  • Bilgi Verme ve Tanıtım Amaçlı Kiosklar olarak sıralanabilir.

Self Servis Kiosk

Self servis kiosklar müşterilerin direkt cihaz üzerinden alışveriş yapmasını sağlar. Zaman kavramının her geçen gün önem kazanması bu cihazların popülaritesini artırmıştır. Tüketicinin kart okutma, para verme, kiosktan direkt ürün alma veya cihazdan belge ve fiş alabilmeyi sağlayan minik bir mağaza görevi gördüğü söylenebilir.

Info Kiosk

Üzerinde ek bir donanıma ihtiyaç duymayan info kiosklar, ekranda bulunan menüler kullanılarak işlem yapmanıza olanak sağlayan kiosk çeşitleridir. Genellikle AVM’lerde ve havalimanlarında konum gösterge araçları olarak kullanılır. Bilgi erişimi ve tanıtım aracı olarak da kullanılan info kiosklar, işlem takibi, internet erişimi gibi birçok farklı amaca da hizmet eder.

Satış ve Servis Amaçlı Kiosklar

Satış kioskları; sinema, tiyatro ve eğlence alanlarında kullanılan bilet ve jeton gibi ürün dağıtımı yapan araçlardır. Perakendecilik sektörünün de sıklıkla tercih ettiği bu kiosklar müşteri sadakatini ve memnuniyetini olumlu olarak etkiler.

Bilgi Verme ve Tanıtım Amaçlı Kiosklar

Pazarlama alanında sıkça tercih edilen bilgi verme ve tanıtım yapma amacı taşıyan kiosklardır. Bu kiosklar, info kioskları gibi bilgi erişim noktası olarak da kullanılabilir. Kurumlara ait bilgileri ve kurumun verdiği hizmetleri aktarabileceği gibi sanat galerilerinde, müzelerde ve seminer eğitimlerinde farklı eğitici içerikleri gösterebilir.

Kiosk Üretimi

Kiosk üretimi iki aşamadan oluşur. Bu aşamalar dokunmatik ekran ve kiosk stand üretimi şeklindedir. Çeşitli dokunmatik panellerle yazılımların buluşmasından oluşan kiosklar, yeni teknolojilere kolayca entegre olabilen araçlardır. Farklı sektörlere uygun fonksiyonlu üretim olanağı sağlayan kiosk üretimi, yenilikçi yapısı ile kullanıcılarına iyi bir tecrübe sunar. Özel donanımlara sahip kiosklar, üretim sürecinde çeşitli aşamalardan ve teknik testlerden geçer. Ayrıca kiosk üretimi için kompakt mekanizmalar uygundur.

Üretim maliyeti açısından oldukça uygun olan kiosklar, çok yönlü oldukları için de sıkça tercih edilir. Kiosk imalatı, ekran boyutlarına göre çeşitlenebilir. Genellikle kiosk üretimi, inç ölçü birimi ile yapılır. 3 inçten 22 inçe kadar ekran boyutları ile üretilebilen kioskların ekran kalınlıkları da oldukça önemlidir. Kiosklar dokunmatik araçlardır ve fazla kalın ekranlar dokunmatik algılamasında soruna neden olabilir. Ayrıca kiosklar ofis elektroniğini kullanılan araçlardandır.

Kiosk Stand Üretimi

Kiosk üretimi, sadece ekran üretiminden oluşmaz. Bir ekran kaplama ürünü olan standlar, dokunmatik ekranların etrafını çerçeveler. Dokunmatik ekranların yerleştirildiği kiosk standları farklı çeşitlerde üretilebilir. Kullanılacak alana göre farklı tercihler sunan kiosk standları ortalama insan boyutuna göre üretilir.

Kiosk cihazları her türlü metalden ve sac aksamlı malzemelerden üretilir. Standart kiosk standları dışında farklı tasarımlara da yer verilen kiosk üretimi, markanın dilediği boyut ve şekillerde tasarlanabilir. Bununla birlikte ekran boyutlarında da farklı çalışmalar yapılabilir. Afiş Ankara uzman teknik ekibi ile sizlere hayalinizdeki kaliteli hizmeti sunar.

Afiş Ankara Kiosk Tabela Reklam Fiyatları

Kiosk Fiyatları

Kiosklar farklı tasarımlara ve ölçülere sahiptir. Bu nedenle kiosk fiyatları değişkenlik gösterir. Ayrıca farklı çeşitlere sahip olan kioskların kullanıldığı sektör ve kioskun verdiği hizmet de fiyatlar konusunda önem taşır. Kiosk üretimi sürecinde kullanılan malzemeler ve malzemelerin kalitesi fiyatları etkileyen diğer bir faktördür. Kiosklar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız siz de hemen Afiş Ankara ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Kiosk

Ankara kiosk hizmetleri veren Afiş Ankara, tasarladığı ve ürettiği kiosklarla kurumunuza fark katar. Kurumunuzun verdiği hizmete göre, uzman ve deneyimli ekip ile kioskunuza karar verebilir, kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Standart kiosklardan yaratıcı tasarımlı kiosklara kadar birçok farklı kiosk üretimi ile bu cihazları kurumunuza farklı bir değer katmak için siz de kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kiosk cihazı nedir?

Kiosk cihazları müşterilerinizle aranızdaki bağı güçlendiren bir araçtır. Hedef kitlenizle yakından bağ kurarken aynı zamanda reklamınızı yapmanıza yardımcı olur.

Kiosk cihazlarının fiyatları nedir?

Kiosk cihazları farklı işlem ve boyutlarda özel olarak imal edilir. Bu sebeple standart bir fiyat sunmak mümkün değildir. Ayrıntılı bilgi almak için Afiş Ankara ile iletişime geçebilirsiniz.

Kiosk çeşitleri nelerdir?

Farklı işlemler için kullanılan kiosk çeşitleri mevcuttur. Bunlar:

  • Self Servis Kiosk
  • Satış ve Servis Amaçlı Kiosklar
  • Info Kiosk
  • Bilgi Verme ve Tanıtım Amaçlı Kiosklardır.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz