Işıksız Tabela

Reklam tabelaları hayatın hemen hemen her alanında farklı tarz, renk ve boyutlarda tasarlanan ürünlerdir. Bu alanda ışıksız tabelalar, tabela sistemleri içerisinde dikkat çeken ve sıkça tercih edilen sistemlerden biridir. Işıksız tabelalar isminden de anlaşılacağı gibi herhangi bir ışıklandırmaya gerek duyulmadan kullanılan bir tabela cinsidir ve aynı zamanda diğer tabela çeşitleriyle de uyumlu olarak sıkça kullanılabilir. Diğer tabela çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için https://www.afisankara.com web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Işıksız Tabela Nedir?

Işıksız tabela çeşidi hem iç hem dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen alternatif türlerden biridir. Işıksız tabelalar ile farklı boyut ve şekillerde hizmet verilir. Bu tabelalarda herhangi bir aydınlatma sensörü olmadığı için tamamen gün ışığına bağlı olarak görünür ve gün ışığının olmadığı veya herhangi bir ışıklandırma sistemi olmadığı zamanlarda görmek pek mümkün değildir.

Bu yüzden ışıksız tabelalar genellikle gece görünmesine gerek duyulmayan alanlarda ya da ışıksız ortamlarda kullanılır. Bu tarz ışıksız tabelalar cephe tabelası, çatı tabelası veya totem tabelası olarak kullanılır. Totem tabelalar, boyutu isteğe göre ayarlanabilen ve genellikle açık alanlar başta olmak üzere yollarda ya da caddelerde kullanılan tabela türüdür. https://www.afisankara.com/ankara-isikli-tabela sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Cephe tabelaları yani bir başka ismiyle cephe giydirmede kullanılabilecek en etkili reklam türlerinden biridir. Binaların bir veya birden fazla cephesinin dış yüzeyine asılan kağıtlarla yapılan reklamlardır. Boyut olarak büyük yer kaplayacağı için kalıcılığı da yüksek olur. Çatı tabelaları ise diğer tabela ölçülerinden farklı olarak daha uzak mesafeden fark edilebilecek şekilde tasarlanır ve oldukça yüksek alanlara yerleştirilir. Bu tabela çeşidinde dikkat edilmesi gereken nokta ise montajın doğru yapılmasıdır. Bu sayede büyük kazaların önüne kolaylıkla geçilir.

Afiş Ankara Işıksız Tabela Reklamları

Işıksız Tabela Yapımı

Her reklam tabelasında olduğu gibi ışıksız tabela tasarımı yapılırken de belirli kriterler göz önünde bulundurulur. Bu alanda uzman kişiler tarafından tasarlanan bu tabelalar hedef kitleye ulaşım sağlamak için oldukça etkili bir yöntem olarak tercih edilir. Bu tabelalar hedef kitle profiline uygun olacak şekilde belirli firmalar aracılığıyla isteğe göre hazırlanır.

Işıksız tabelalar her türden şirket ve kuruluş tarafından tercih edilir. Bu yüzden kullanılacak olan yazı ya da görseller işletmelerin isteğine göre tasarlanır. Ayrıca kullanılacak olan tasarım konusunda yetkili kişilerden yardım alınarak daha doğru tercihler yapılır.

Işıksız Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Işıksız tabelaların birçok farklı çeşidi vardır. Günümüzde en fazla kullanılan türler arasında;

  • Alüminyum tabelalar
  • Ahşap tabelalar,
  • Dijital baskı tabelalar,
  • Kutu-harf tabelalar,
  • Neon tabelalar yer alır.

Neon tabelalar günlük hayatta birçok alanda karşılaşılan bir tabela türüdür. Dikkat çekmesinin yanı sıra dekoratif olmasından dolayı da sıklıkla tercih edilir. İçinde neon lambaların bulunduğu bu tabelalar restoran, mağaza, kafe, kuaför gibi birçok işletme tarafından dikkat çekme amacıyla kullanılır. Bu sayede hedef kitleye tek seferde çok fazla renk ve içerik sunulmuş olur.

Ahşap tabelalar, yapısı gereği uzun vadeli kullanıma uygundur. Kolay kolay zarar görmeyecek ve değişen hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde tasarlanan ahşap tabelalar genellikle butik kafelerde ve klasik mekanlarda kullanılır. Bu tabela çeşidi bazı mekanlarda hem bilgilendirme hem de dekor amaçlı kullanılır. Bunlar dışında bazı durumlarda büyük kütleli ve görünürlüğün zor olduğu yerlerde fener tabela veya yönlendirme tabela modelleri de kullanılabilir.

Her tabelanın kendine göre kullanım alanı ve farklı hedef kitleleri mevcuttur. Bu da hangi tabelanın nerde kullanılacağını ve nasıl bir kitleye hizmet edeceğini belirleme noktasında en büyük etkendir. Bu yüzden de verilecek olan reklam ne olursa olsun doğru tabela seçiminin yapılması önemlidir. Ayrıca tercih yapılırken marka imajını korumak, dikkate alınması gereken bir durumdur.

Retro Tasarımlı Tabela Modelleri

Retro tasarım tabelalar ev ya da konsept işletmelerde kullanılan ve görsel olarak çoğu insanın gözüne hitap eden farklı tasarımlardır. Metal olarak üretilen bu tabela türü, diğer tabelalara oranla boyut olarak daha küçüktür. Buna bağlı olarak evlerde küçük dekorasyon ürünü olarak kullanılmaya elverişli ürünlerdir. Bu tabelalar eskiye özlem içeren ayrıntıları barındırdığı için sık sık kullanılır.

Afiş Ankara Işıksız Tabela Reklam Fiyatları

Işıksız Tabelanın Ömrünü Uzatmak İçin İpuçları

Işıksız tabelalarının uzun ömürlü olması ve kalite açısından kayıp yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken en önemli şey tabelanın ilk montajının yapıldığında sağlamlığının kontrol edilmesidir. Sağlamlığı kontrol edilmeyen tabelalar büyük oranda zarara neden olur. Ayrıca zaman içinde kullanılan yazı veya görseller solacağı için belirli aralıklarla bakımı yapılmalı ya da yenilenmelidir.

Her ne kadar dayanıklı malzemelerden yapılıyor olsa da her tabelanın belirli bir ömrü olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca tabelaların iskeletleri çoğunlukla demirden oluştuğu için paslanmanın önüne geçilebilmek adına boyanması gerekir. Boyanmaması durumunda paslanan demir daha büyük maliyet oluşturur.

Işıksız tabelaların diğer tabela türlerine oranla maliyeti az olsa da hedef kitleye ulaşım ve etkileşim açısından en başarılı tabelalardır. Dolayısıyla uzun ömürlü olmaları oldukça önem taşıyan bir konudur. Bu noktada tabelaların konumları da uzun ömürlü olmalarındaki ciddi etkenlerden biridir. Doğru konumlandırılmış olan tabelalar daha uzun ömürlü olur ve daha çok insana ulaşır.

Işıksız Tabela Kullanım Alanları

Işıksız tabela modelleri herhangi bir ışıklandırma sistemi bulundurmadığı için genel olarak gündüz saatlerinde kullanımı yaygın olan bir türdür. Bu yüzden de uzun ömürlü kullanımının sağlanması için hem doğru yerde kullanılması hem de yapımında kullanılan yapı malzemenin doğru seçilmesi gerekir. Dolayısıyla ışıksız tabela modeli nerede kullanılırsa kullanılsın kaliteli bir görünüm sunar ve geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Işıksız reklam tabelaları kendi içinde çeşitlere ayrılır. Örnek olarak vinil ışıksız tabela verilebilir. Bu tür, dijital baskı yönetimiyle elde edilen vinilin gerilerek daha önceden hazırlanan alüminyum kasa üzerine kapatılmasıyla ortaya çıkan bir tabela türüdür. Vinil ışıksız tabela tercihe göre ışıklı olarak da kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de vinilin germeye dayanıklı olması ve aynı zamanda bozulmadan kalabilmesi için ağırlığın tabela büyüklüğüyle orantılı olmasıdır. Bir diğer önemli çeşit ise pleksi ışıksız tabeladır. Dayanıklı malzemelerden yapılan bu tabela çeşidi, tercihe göre hem iç hem dış mekânda rahatlıkla kullanılır. Pleksi tabelalar tasarım açısından oldukça dikkat çeken tabelalardır. Özel tasarımlara açık olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir.

Afiş Ankara Işıksız Tabela Reklam Fiyatları

Işıksız Tabela Fiyatları

Işıksız tabela modellerinde de her modelde olduğu gibi kişiye özel özellikler göz önüne alınarak fiyat belirlenir. Kullanılan malzemelerden kaynaklı olarak ışıksız tabela fiyatları ve ışıksız tabela vergisi değişiklik gösterir. Özellikle Ankara ışıksız tabela modelleri göz önüne alındığında fiyat değişimleri sıkça yaşanabilir. Bu yüzden ihtiyaç doğrultusunda hazırlanan bu tabelalar için fiyat belirlerken hizmet bedeli de dikkate alınır ve sanal ortamda tasarımı yapılır.

Tasarım planı yapıldıktan sonra reklamın ne kadar kalacağı belirlenir ve buna göre bir fiyatlandırma yapılır. Yani fiyatlandırma yapılabilmesi için önce reklamın belli olması gerekir. Fiyatın belirlenmesi genellikle en son aşamadır. Keşif ve tasarım yapıldıktan sonra taraflar fiyatlandırma için görüşür. Siz de ışıksız tabela reklamları konusunda alanında uzman bir ekipten yardım almak için Afiş Ankara ( https://www.afisankara.com ) ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz