Ankara Işıklı (LED) Tabela

Işıklı tabela, gelişen teknolojinin reklam harikalarından biridir. Elektriğin yaratıcı bir şekilde kullanılması ve ışıkların çeşitlenmesi, ışığa yön verilebilmesi ile birçok farklı tabela türünün ortaya çıktığı görülür. Işıklı tabelalar kendilerini belli eden ve bulundukları ortama rahatlıkla uyum sağlayan reklam türleridir. LED ışıklar, görsel estetiğin artmasına yardımcı olur. Bu sayede insanların ilgisi kolayca bu led tabelaların üzerine düşer.

Işıklı tabela, yazı ya da logoları reklama çevirme amaçlı, aydınlatma sistemleri ile desteklenen tabela reklam çeşitlerindendir. Aydınlatma sistemleri genellikle led ışıklarla yapılır. Bu led tabelaların üretiminde folyo, pleksi veya vinil baskılar kullanılır. Bu tabakalar ön ve arka yüzlerinde ışık huzmelerini gösteren maddelerden üretilir. Neredeyse her türlü ortamda kolaylıkla okunma ve görünme imkânı sunan ışıklı tabelalar, markaların vazgeçilmezleri arasındadır. Diğer tabela çeşitlerimiz için https://www.afisankara.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Işıklı tabela, markaların bilinirliğini arttıran, tanıtım ve reklamlara yer verilen araçlardandır. Farklı ışık türleri kullanılarak görselliği artıran led tabelalar, insanların dikkatini çekmek amaçlı üretilir. Ayrıca reklam sektörünün vazgeçilmezlerinden biri olan ışıklı tabelalar, dükkanların ya da firmaların yerel reklam yapabilecekleri en uygun tabela uygulanmalardır. Ayrıca ışıklı tabelalar dikkat çekme özellikleri ile en sık ve yaygın kullanılan araçlar arasında yer alır.

Afiş Ankara Işıklı Tabela

Ankara Işıklı (LED) Tabela

Eski zamanlarda basit (düz yazı) tabela reklamları kullanılırdı. Tabela reklamlarının atası olarak kabul edilen basit tabelalar zaman geçtikçe tarihe karışmıştır. Basit yapılı tabelaların yerini teknolojinin ve elektriğin birleşiminden oluşan ışıklı tabelalar almıştır. Reklam alanında kullanılan eski tip reklam tabelaları artık tercih edilmeyen türlerdir. Işıklı tabelalar sayesinde teknolojiyi takip eder ve çağın gerisinde kalmazsınız.

Işıklı tabelalar diğer adı ile led tabelalar, tabela reklamlarının en dikkat çeken çeşitleri arasındadır. Bu nedenle en sık tercih edilen reklam modelleridir. Reklam sektörüne kolayca uyum sağlayan led tabelalar, firma ya da dükkanların yerel reklamları için oldukça kullanışlıdır. İşyeri, dükkân ve hastanelerin öne çıkmalarında yardımcı olan ışıklı tabelalar, markaların tanıtım reklamları için de uygundur.

Işıklı Tabela Yapımı

Işıklı tabela yapım aşamasında farklı kaynaklar kullanılabilir. Kullanılan kaynaklar tercih edilen reklam firmasına göre de şekillenir. Işıklı tabela yapımında pleksi, polikarbon, alüminyum, flexi benzeri maddeler kullanılır. Üretim aşaması tamamlandıktan sonra iç kısımda yer alan aydınlatma ekipmanı, ön kısımda bulunan reklam yazılarına ışık verir.

Daha çok dış mekanlarda tercih edilen ışıklı tabelalar olumsuz hava koşullarından etkilenebilir. Üretim aşaması oldukça zor olan ışıklı tabelaların montaj süreci de profesyonellik ister. Genel olarak yüksek yerlere konumlandırılan ışıklı tabelalar titizlikle yerleştirilmelidir.

Işıklı led tabelalar içine yerleştirilen kayan yazı sistemi sayesinde görsel bir şölen ortaya çıkarır. Bu tür ışıklı led tabelalar en çok tercih edilen tabela modelleri arasındadır. Müşterilerinize kampanyalarınızı gece-gündüz fark etmeden günün her saatinde ulaştırabilirsiniz.

Işıklı Tabela Çeşitleri

Işıklı tabelanın kullanılacağı mekân tabela çeşidinin seçiminde önem taşır. Elektronik bir platform olan ışıklı tabela, farklı nesneler kullanılarak markaların veya markanın vereceği hizmetin ön plana çıkmasını sağlar. Yazı stilleri de ışıklı tabelalara çeşitlilik ve detay kazandırır. Kalın (bold), italik, kabartmalı, altı çizili ve farklı renkler kullanmak ışıklı tabelalara detay kazandıran bir yöntemdir.

Işıklı tabelaların şekilleri de bu sektöre çeşitlilik sağlar. Standart olarak kare, dikdörtgen, oval ya da tercihe bağlı olarak geometrik ve asimetrik tasarımlar ışıklı tabelalara çeşitlilik kazandırır. Şekillerin yanı sıra büyüklükleri de önemli olan ışıklı tabelaların hangi mekanlarda kullanılacağı önem taşır.

Online Tabela

Işıklı tabela çeşitlerinden olan online tabelalar akıllı ledle, bariyer üstü ve hareketli led tabelalarla hazırlanır. Figürlü, kayan yazılı, yanıp sönen ve hareketli kenarlıklarla verilecek olan mesajlar süslenebilir. Bu led tabelalar genellikle giriş-çıkış, lavabo gibi sık kullanılan alanlarda tercih edilir. Ayrıca güvenlik amaçlı mesajlar veren ışıklı tabelalar farklı dillerde de ayarlanabilir. Lokal, kafe ve restoranlarda da tercih edilen online tabelalar, farklı ve marjinal tasarımlara ev sahipliği yapar

İş yerleri, mağaza ve çeşitli kurumların varlığını gösteren, aynı zamanda dikkat çeken bu tabelalara iletişim bilgileri de eklenebilir. Dilediğiniz özelliklerde hazırlatabileceğiniz online tabelaların montaj ve kurulumunu Ankara Afiş’in uzman teknik ekibi ile yapabilirsiniz.

Zaman Ayarlı Işıklı Tabela

Gündüz ve gece saatlerine sahip olan zaman ayarlı otomatik ışıklı tabela, markanızı ve markanızın vereceği her mesajın hedef kitlenize ulaşmasını sağlar. Sadece yazılarla ve rakamlarla değil istenilen resim ve manzaralar bu ışıklı tabelalara eklenebilir.

Afiş Ankara Pleksi Tabela Reklamları

Işıklı Tabela Modelleri

Işıklı tabela, genellikle led, neon ve florasan gibi aydınlatma ekipmanları ile desteklenen reklam platformlarıdır. İç kısmına konumlandırılan ışıklar sayesinde tabelanın okunması kolaylaşır ve görselliğine estetik katar. Işıklı tabelalar, üretildikleri malzeme ve şekillerine çeşitlenir. Birden fazla çeşidi olan ışıklı tabelalar, firmaların ihtiyaçlarına göre seçilir. Hangi tabela, sektörünüze daha uygun diye düşünenlerdenseniz, deneyimli kadrosu ile Afiş Ankara aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

1. Işıklı Pleksi Tabela

Işıklı tabela çeşitlerinden biri olan ışıklı pleksi tabela, ışık geçirgenliğine sahip olan bir malzemedir. Genel olarak mika olarak adlandırılan bu tabaka çeşitli renk yelpazesine sahiptir. Pleksi tabakanın kalınlığı ışık geçirgenliği ve dayanıklılık konusunda önemlidir. Çünkü fazla kalın olan pleksi (mika) tabela ışığı istenilen düzeyde dış kısma veremeyebilir. İnce bir pleksi tabela ise dış etkenlere karşı daha dayanıksızdır ve kolayca deformasyona uğrayabilir. Pleksi tabela çeşitlerimiz için https://www.afisankara.com/pleksi-tabela web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Işıklı pleksi tabelalar çekme ve dökme pleksi olarak ikiye ayrılır. Çekme pleksiler homojen yapıda oldukları için ışık geçirgenliği konusunda yetersiz kalabilir. Bu nedenle ışıklı tabela yapımında dökme pleksi kullanmak daha mantıklı bir tercihtir. Dökme pleksi levhalar ısı ile temas ettiğinde yumuşar ve daha kolay şekil alır. Soğuma aşamasından sonra son şeklini alır ve bu şekli korur.

2. Işıklı Vinil Germe Tabela

İçinde birçok çeşidi barındıran ışıklı vinil germe tabelalar, baskı yöntemi ile üretilir. Vinil germe tabela, dört tarafından profil şaseye gerilen ve önceden hazırlanan ışıklandırılmış alüminyum kasa üzerine kapatılan bir tabela çeşididir.

Büyük bir ışıklı vinil germe tabelanın maliyeti fazla olabilir. Bu nedenle ürünün uzun ömürlü olması tüketiciler için oldukça önem taşır. Işıklı vinil germe tabelaların uzun süreli kullanımı için muadil ve Çin kaynaklı ürünlerden uzak durulması tavsiye edilir. Küçük boyutlar tercih edilecekse Avrupa kaynaklı ışıklı vinil tabelalar uygun bir tercihtir. Büyük ebatlarda ise mukavemet gücü yüksek ışıklı viniller tercih edilebilir.

3. Işıklı Harf Tabela

Işıklı harf tabelalar çeşitli mekanlarda kullanılabilen araçlardır. Genellikle çatılarda ve bina girişleri gibi dış mekanlarda kullanılsalar da iç mekanlar için de uygundur. Işıklı tabelaların klasiklerinden olan harf tabelalar, daha çok esnaf dükkanları tarafından tercih edilir. Işıklı tabelalarınız sayesinde dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Böylece mahallenizde bulunan sakinler tarafından tanınırlığınız da artar. Kutu harf tabela için https://www.afisankara.com/kutu-harf-tabela web sayfamızı ziyaret edebilir bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4. Polikarbon Tabela

Hazır tabela sistemleri üzerine kurulan polikarbon, UV baskı veya folyo yapıştırma tekniği ile yapılır. Oldukça verimli bir teknik olan polikarbon tabela, geçme sistem alüminyum ile sabitlenir. Polikarbon tabela yapım aşamasında ürünün ışık geçirme oranları analiz edilmeli ve stok hatalarına dikkat edilmelidir.

Afiş Ankara Florasan Işıklı Tabela

Işıklı Tabela Aydınlatma Ekipmanları

Aydınlatma ekipmanları ile desteklenen ışıklı tabelalar, sıkça tercih edilen tanıtım araçlarıdır. Işıklı tabelaların aydınlatma ekipmanları florasan ışıklı ve led ışıklı tabela olarak çeşitlendirilir.

Florasan Işıklı Tabela

Fiyat olarak avantaj sağlayan florasan ışıklı tabelalar, elektrik tüketimi konusunda diğer ekipmanlara göre dezavantajlıdır. Yeni nesil led ve benzeri ürünlere göre 6 kat daha fazla elektrik tüketen florasan ışıklı tabelalar, enerji tasarrufu yapmak isteyen kullanıcılar için tavsiye edilmez.

Montaj aşamasında kırılma ihtimali yüksek olan florasan lambalar, diğer ekipmanlara, çevreye ve sizlere zarar verebilir. Bu nedenle montaj süreci, profesyonel teknik ekip ile gerçekleştirilmelidir. Ayrıca florasan lamba alırken TSE- CE standartlarını kapsayan ürünler kullanılması tavsiye edilir.

Led Işıklı Tabela

Yeni nesil aydınlatma sistemlerinden olan led lambalar, ışıklı tabela sektöründe en sık tercih edilen araçlardan biridir. Hem enerji tasarrufu sağlayan hem de uzun ömürlü olan led ışıklı tabelalar diğer ekipmanlara göre daha dayanıklıdır. Ancak led ışıkların kalitesi, dayanıklılık ile doğru orantılıdır. Led ürünler her ne kadar aynı sistem ile üretilmiş olsalar da film kaliteleri ve dayanıklılıkları farklılık gösterebilir.

Işıklı tabela reklam fiyatları birçok etkene göre farklılık gösterebilir. Kalite ve dayanıklılıklarına göre fiyat değişkenliği gösteren led ışıklı tabelalar metrekare başına kullanılan malzeme ile belirlenir. Uzman kadrosu ile Afiş Ankara ekibi sizlere kaliteli ve uygun fiyatlı led ışıklı tabelalar sunar.

Işıklı Tabelaların Avantajları

Işıklı tabelalar hem gündüz hem de gece kullanılabilen reklam çeşitlerindedir. Bu sayede akşam ve gece karanlığında markalar kendi logo, tanıtımlarını rahatlıkla sürdürebilir. Çalışma saatlerinin dışında da ışıklı tabela reklamları birçok insana ulaşır. Özellikle yoğun cadde, bulvar ve sokaklarda ışıklı tabelalar daha çok insana ulaşır. Bu sayede marka bilinirliği artar.

Işıklı tabelalar gece daha çok dikkat çeker. Yaydıkları ışıkla kendilerini gösteren ışıklı tabelalar farklı renklere sahip ledlerle reklam ve tanıtımların görselliğini artırır. Marka ve firmaların yaptıkları işe göre sade ve tek renk ışıklar da tercih edilebilir. Genel olarak büyük marketler, bina çatıları, küçük esnaf dükkanları, bilgi vermek amaçlı asılan uyarılar, ev girişleri ve okullar gibi hayatın neredeyse her alanında kullanılan ışıklı tabelalar gün içerisinde insanların dikkatini kolayca çeker. Bu sayede markanızın kolayca akılda kalmasını sağlar.

Afiş Ankara Işıklı Tabela

Tabela Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Reklam sektörüne hızlı bir giriş yapan tabelalar, firma ve markalar için oldukça önem taşır. Ayrıca tabelaların kullanım alanlarına göre belirlenmesi tavsiye edilir. Her işin farklı bir amacı ve hedef kitlesi vardır. Dolayısıyla kullanılacak olan tabelalar yapılan işi belirginleştirmeli ve hedef kitleyi kendine çekmelidir.

Işıklı tabela, reklam sektöründe en sık kullanılan platformdur. Led tabelalar ortamda kendilerini gösterebilecek şekilde tasarlanmalı ve amacına uygun bir şekilde kullanılmalıdır. Işıklı tabelaların konumlandırılacağı yükseklik ve nereye asılacağı da yapılan analizler sonucu belirlenmelidir. Ayrıca tabelanın kullanılacağı lokasyonda büyük önem taşır. Bunun için ilk olarak konum analizi yapmak gerekir. Ek olarak kullanılacak olan ışıklı tabelanın bölgenin renk kartelasına uyum sağlaması gerekir. Aksi takdirde göze batarak albenisini kaybeder. Bu yüzden uzman bir ekiple çalışabilir, markanızın değerini arttırabilirsiniz.

Sektör ve tabela uyumsuzluğu markaların olumsuz imaj vermesine neden olabilir. İyi tasarımlar ve sektöre uygun seçilmiş tabelalar, markaların tercih edilmesindeki en önemli sebepler arasındadır. Kaliteli tasarımlar; uyumlu renkler, düzgün yazı stilleri ve kaliteli üretim malzemelerinden oluşur.

Işıklı Tabela Örnekleri

Işıklı tabelalar çeşitli iç ve dış mekanlarda kullanım imkânı sunan reklam platformlarıdır. Genel olarak esnaf dükkanları, kurumsal işletmeler ve firmalar sektör türüne göre tabela tercihi yaparlar. Esnaf dükkanları küçük led tabelaları tercih eder. Büyük markalar AVM girişlerinde bulunan dış cephelere ışıklı harf tabelaları kullanırlar.

Sektör ve tabela uyumu oldukça önemli bir unsurdur. Örneğin kırtasiye sektöründe olan bir dükkân, küçük led tabelalarla kendini kolayca tanıtabilir. Ayrıca yaptığı işlemleri müşterilerine göstererek kendine çekebilir. Bir hastane tabelasının büyük olması daha uygundur. Bunun sebebi hastanenin rahatça bulunabilmesi gerekliliğidir.

İç mekanlarda kullanılabilen ışıklı harf tabelalar, işletmenin ne olduğu hakkında bilgi verir. Diğer küçük online ışıklı tabelalar ise küçük logolar, acil çıkışlar ve lavabo simgeleri için oldukça kullanışlı ve amaca uygun araçlardır.

Işıklı Tabela Vergisi

Işıklı tabelalar birer reklam ve tanıtım aracı olduğundan vergi işlemine tabii tutulurlar. Yıllık bir vergilendirme sistemi ile kullanılan tabelaların boyutu resmi ölçüm ile ücretlendirilir. Yapılan ücretlendirme metrekare hesabı ile uygulanır.

Tabelanın ışıklı olup olmaması da fiyatlara farklı olarak yansır. Kayan ve ışıklı tabelaların kullanılması durumunda ücretlendirme farklılık gösterebilir. Ayrıca yapılacak olan ücretlendirme lokasyona ve devlete ait belediye alanlarına göre de değişebilir.

Işıklı Tabela Ankara

Ankara led tabela reklamları, markaların kendilerini tanıtmasını sağlayan bir reklam aracıdır. Ankara’da bulunan AVM’lerin dış cephelerinde, dükkân ve firmalarda sıkça karşılaşılan ışıklı tabelalar markanızın değerine değer katar. Aynı zamanda kullandığınız ışıklı tabelaların yaratıcı olması insanları markanıza çeker. Gerek tasarımınız gerekse lokasyonunuz markanızın öne çıkmasına yardımcı olur. Bütçenize uygun ışıklı tabelaları Ankara’da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ankara led tabela hizmetleri veren Afiş Ankara, marka kimliğinize uygun bir şekilde reklam kampanyanızı yürütür. Ankara’da bulunan insan kalabalığının yoğun olduğu alışveriş merkezlerinde insanların dikkatini çeken yerlere konumlandırılır. Böylece markanız daha çok tanınır, kampanyalarınız akılda kalıcı olur ve reklamlarınız başarıya ulaşır. Afiş Ankara, Ankara’yı her yönüyle tanıyan ve Ankara’nın demografik yapısına hâkim olan uzman ekiple çalışır. Şehrin değerlerine hakimdir ve reklam kampanyalarınıza rehberlik eder.

Işıklı tabelalar reklamcılık sektöründe kullanılan tasarımsal bir buluştur. Kullanılan ışıkların farklı formlara sokulması, potansiyel müşterilerin ilgilerini çekerek ekstra yarar sağlar. Markanızın kimliği ile alakalı olarak üretebileceğiniz ışıklı led tabelalar, kişilerin zihinlerinde yer edinmenize katkıda bulunur. Kullanacağınız Ankara led tabela prestijinizin artmasını sağlar. Tasarım ve lokasyon olarak markanızın bilinirliğine katkı sağlayan Ankara led tabela ile kurumsal kimliğinizi yenilemek ve geliştirmek için Afiş Ankara ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Işıklı Tabela Fiyatları

Işıklı tabelalar farklı tasarımlara ve ölçülere sahip olduğu için fiyatları değişebilir. Küçük, büyük ve renkli yazılarla insanların dikkatini çeken ışıklı tabelaların lokasyonu da fiyat konusunda önem taşır. Ankara led tabela sahibi olmak istiyorsanız Afiş Ankara ile iletişime geçip detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Reklam sektörüne renk katan ışıklı tabelaların malzeme kalitesi ile uzun ömürlülüğü doğru orantıda ilerler. Işıklı tabelaların hem kaliteli hem uygun fiyatlı olması talep edilir. Ankara ışıklı tabela fiyatları birçok etkene göre değişiklik gösterir. Tabela boyutu ve tabela şekli en önemli etkenlerdir. Reklam yapmak için istediğiniz ışıklı led tabela fiyatlarını araştırmanız tavsiye edilir. Ankara ışıklı tabela fiyatlarına hâkim olmak isterseniz, Afiş Ankara ( https://www.afisankara.com ) ve ekibi sizlere kaliteli hizmet sunar.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz