Ankara Dijital Baskı

Dijital baskı, çeşitli ekipmanlar üzerine dijital kaynaklı görsellerin ve metinlerin basılma yöntemidir. Reklamcılık sektörünün kurtarıcısı olan dijital baskı farklı sektörlerde de kullanılır. Genel olarak küçük boyutlu baskı işlemlerinde tercih edilen dijital baskı, diğer baskı yöntemlerine göre daha hızlı ancak maliyetli bir yöntemdir.

Dijital baskı ile birçok faklı baskı işlemi yapılabilir. Dijital baskının sağladığı uygulama çeşitliliği, reklam ve tanıtım sektörü için oldukça önemli bir yere sahiptir. Dijital baskı ürünleri hemen hemen her sektörde kendine kolaylıkla yer bulan ürünlerdir. Diğer hizmetlerimizin neler olduğunu öğrenmek için https://www.afisankara.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Afiş Ankara Dijital Baskı

Dijital Baskı Nedir?

Dijital baskı yöntemi, dijital mecralarda bulunan metin ve görsellerin birçok farklı materyallerin üzerine baskı yapılmasını sağlayan bir uygulamadır. Küçük çaplı ve hızlı işlerde daha sık tercih edilen dijital baskı yöntemine sıcak bakmayanlar için alternatif baskı yöntemleri de mevcuttur. Baskı sektöründe önemli bir yere sahip olan ofset baskı, dijital baskı yöntemine alternatif olarak en çok tercih edilen türlerden biridir. Çünkü ofset baskı yöntemi, dijital baskıdan daha hızlıdır.

Dijital Baskı ve Ofset Baskı Arasında Bulunan Farklar

Dijital ve ofset baskı arasındaki en temel fark dijital baskı kulllanım sürecinde baskı kalıplarının devamlı değiştirilmek zorunda olmamasıdır. Bu nedenle hızlı ürünler çıkarılmasını sağlayan dijital baskı, tasarım üzerinde değişiklik yapma imkânı sunar. Ancak ofset baskı makinelerinde devamlı olarak baskı kalıplarının değişmesi gerektiği için üretim süreci daha uzun sürer.

Ayrıca ofset baskı işlemi, dijital baskı işlemine göre daha uygun fiyatlıdır. Çünkü bir seri üretim mekanizması olan dijital baskı makinası, aynı anda 1 milyon adet baskı yapabilir. Ofset baskı diğer baskı tekniklerine göre birçok kimyasal madde kullanılarak yapılan bir işlemdir ve işlem sonrası daha fazla atık üretir.

Dijital baskı işlemi ise hızlı bir şekilde gelişim gösteren ve değişmeye yönelik çalışmalar yapan sektörler için daha kullanışlı ve uygun bir yöntemdir. Kampanyalarını broşür reklam yöntemi ile insanlara ulaştırmak isteyen firmalar için dijital baskı işlemi tavsiye edilir. Çünkü kampayalar belirli bir süre için yapılacak olan reklamlar olduğundan dolayı baskının da hızlı olması gerekir. Dolayısıyla dijital baskı sizlere hız anlamında avantaj sunar. Ancak bu hız nedeni ile maliyeti yüksektir ve basım sayısı arttıkça baskı maliyetleri daha da yükselir.

Dijital Baskı Çeşitleri

Dijital baskı makinaları çeşitli malzemeler üzerine basım yapabilir. Görsel ve metinler kolaylıkla çeşitli malzemeler üzerine dijital baskı sayesinde aktarılır. Kullanılacak olan sektöre ve alana göre farklı dijital baskı türleri yapılabilir. Bu baskı çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Branda Baskı
 • Afiş Baskı
 • Vinil Baskı
 • One Way Vision Baskı
 • Şeffaf Folyo Baskı
 • Cast Folyo Baskı
Afiş Ankara Dijital Baskı Reklamları

1. Branda Baskı

Branda üzerine yapılan baskıya, branda baskı adı verilir ve bu uygulama dijital baskı ekipmanları ile yapılır. Branda, PVC’den üretilen organik bileşenli bir malzemedir. Branda hafif, dayanıklı bir malzeme olduğu için dijital baskı yöntemine uygun ve kullanışlıdır.

Branda baskıda genel olarak beyaz renk kullanılır. Bu durumun sebebi beyaz zemine uygulanacak olan yazının veya görselin kolay işlenmesi ve rahat okunmasıdır. Branda baskı, dış mekanlarda yapılacak olan etkinlikler için de uygundur. Hafif olması rahatça taşınabilmesini sağlar. Ayrıca yapıldığı malzemenin dayanıklı oluşu dış etmenlerden daha az etkilenmesine neden olur.

Branda baskı birçok alanda ve sektörde tercih edilen bir yöntem olup fuar alanlarında da sıklıkla kullanılır. Reklam sektöründe tablo, pano ve bina giydirmeleri gibi uygulamalarda kullanılan branda, pankart yapımında da tercih edilir.

2. Afiş Baskı

Tanıtım ve duyurular için önemli bir ürün olan afişler, farklı malzemelerden üretilebilir. Kâğıt ve pvc türevleri üzerine dijital baskı ile yazıların, görsellerin aktarılması birçok sektörün ihtiyacıdır. Çünkü bu yazılar ve görseller her türlü kurumun reklam yapmasına yardımcı olur. Bir mesajı iletmenin en iyi yollarından biri olan afiş, firmaların hayal ettiği hedeflere ulaşmasına imkân tanır ve reklama prestij katar.

Ayrıca afişlerde tasarım ve baskı kalitesi önemli bir konudur. Yapılacak olan uygulama ve sektöre göre kaliteli tasarımlar kullanılmalıdır ve iyi bir baskı yöntemi seçilmelidir. Uzman ve profesyonel ekibi ile Afiş Ankara sizlere yardımcı olur.

3. Vinil Baskı

Vinil malzemesinin üzerine dijital baskı yöntemi ile yapılan basıma vinil baskı adı verilir. Dayanıklı bir malzeme olan vinil dış mekanlar için sıklıkla tercih edilen bir üründür. Hizmet ve marka tanıtımları, kampanya duyuruları gibi marka bilinirliğini yükseltme amaçlı çalışmalar için tasarlanabilir. Çeşitli işletmelerin sunduğu hizmetleri tanıtma amacı ile kullanılan vinil baskı, kamu kuruluşlarının ve bireylerinde tercih ettiği baskı türlerindendir.

Vinil, sıklıkla sanayi sektöründe kullanılan bir malzemedir. Ancak giyim, matbaa gibi birçok farklı sektörde kullanılan vinil bileşeni, baskı sektörü için de oldukça kullanışlı bir malzemedir. Organik bileşen türlerinden biri olan vinil, PVC çeşitlerindendir. Sert ve dayanıklı bir malzeme olan vinil aynı zamanda hafiftir.

4. One Way Vision Baskı

Dijital baskı yöntemi ile basılan one way vision, bir cephe giydirme işlemidir. Yapıştırma tekniği ile yüzeye uygulanır. Şahıs ve firmalar tarafından sıkça kullanılan bir reklam çeşidi olan one way vision, delikli folyo olarak baskıdan çıkar. Cam veya kapı gibi araçların üzerine konumlandırılan one way vision, camlarda delikli yapısı ile dışarıdan içerinin görünmesini engellerken, içeriden dışarının gözükmesini sağlar.

One way vision baskının uygulanacağı yüzeyin detaylı ölçüsü alınmalıdır. Neredeyse kalıcı bir reklam çeşidi olan one way vision, uzmanlar tarafından bir takım programlar üzerinde tasarlarınır. Tasarım sürecinde kullanılacak olan görsel ve yazı uzmanlar tarafından gözden geçirilir. Tasarım sürecinden sonra reklam baskıya alınır. Ardından cephe giydirmesi profesyonel teknik ekiple beraber tamamlanır. Sizde işinizi profesyonellere teslim etmek isteyenlerdenseniz, Afiş Ankara’yı tercih edebilirsiniz.

5. Şeffaf Folyo Baskı

Şeffaf folya baskı, şeffaf folyadan üretimi sağlanan baskı çeşididir. Kendinden yapışkanlı bir yapıya sahip olan şeffaf folyolar uygulandığı ortama estetik bir hava katar. Güzel bir görüntü veren şeffaf folyoların kaliteli olması uzun yıllar kullanabileceğiniz anlamına gelir. Gerek folyo malzemesinin kalitesi gerek baskının kalitesi kullanılacak alan ve sektöre göre önem taşır.

Şeffaf folyo baskı, dekoratif cam filmlerinin basım yöntemidir. Genel olarak ofis ve mağazalarda kullanılan bu dekoratif kaplama, ulaşılması zor yüzey ve cephelere vinç ve ters baskı yöntemi ile kolaylıkla uygulanabilir. Çeşitli renklerle baskısı yapılabilen şeffaf baskı, kaliteli ve güvenilirdir. Dijital baskı yöntemi ile işlenen şeffaf folyolarla reklamlarınız daha kaliteli bir hale gelir.

6. Cast Folyo Baskı

Folyo baskı çeşitlerinden olan cast folyonun genel olarak kullanım alanı dış mekanlardır. Dış mekanların olumsuz koşullarından etkilenmeyen bu baskı türü, özellikle araç giydirme amaçlı kullanılır. Bir kaplama malzemesi olan cast folyo dijital baskı teknikleri ile son halini alır.

Cast folyolar genellikle araçlara reklam ve tanıtım amaçlı uygulanılır. Dış mekanlarda daha sık kullanılan cast folyo, iç mekanları tasarlamak için de kullanışlıdır. Ofis ve vitrin dekorasyonlarında tercih edilen cast folyo, pankart ve afiş yapımında da kullanılabilir.

Cast folyolar uygulandıkları yüzeye ve kullanım şekline göre çeşitlendirilir. Cast folyo baskı, tam cast folyo, yarı cast folyo ve düz yüzey cast folyo olarak üç çeşide ayrılır. Tam cast folyolar, konumlandırılacakları yüzeye esnetilerek yapıştırılır. Esnek bir malzemeden üretildiği için yırtılma oranları düşüktür. Gri bir yapışkanlı yüzeye sahip olup uygulamanın altında kalan görselleri ve yazıları tamamen yok eder.

Yarı cast folyolar, düz yüzeylerde daha sık tercih edilen bir yöntemdir. Daha uzun ömürlü olan bu uygulama, kanallı ve pürüzlü yüzeylerde tercih edilmemelidir. Çünkü kanallar folyonun genişlemesine ve daralmasına neden olur. Pürüzlü yüzey yapısı da folyoya zarar verir. Bu nedenler yüzünden folyo ömrünün kısalmasına neden olur.

Düz yüzey folyolar ise tamamen düz yüzeyler için tasarlanır. Dümdüz alanlar için en uygun yöntem olan düz yüzey cast folyonun uygulanacağı zemin temiz olmalıdır. Çünkü diğer folyolara göre yapışkan gücü daha zayıftır. Yapışkan yüzeyleri beyazdır ve araç üstü reklamlarda kullanılır.

Afiş Ankara Digital Baski Fiyatlari

Dijital Baskının Avantajları

Dijital baskı, hızlı bir baskı yöntemidir. Seri ve hızlı üretimler için adeta kurtarıcı gibidir. Diğer baskı yöntemlerine göre basım kalitesi düşük olsa da tek seferde bir milyona kadar ürün istediğiniz zaman elinize ulaşır. Dijital baskının avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Hızlı bir baskı sistemidir.
 • Tek seferde bir milyona kadar basım yapılabilir.
 • Tasarım değişikliklerine daha uygundur.

Dijital Baskının Dezavantajları

Dijital baskı profesyonel bir işlemdir. Daha çok masaüstü yayıncılık uygulamalarında ve dijital kaynaklı işlemlerde tercih edilen dijital baskı, her ne kadar avantajları olan bir yöntem olsa da dezavantajlara da sahip olan bir yöntemdir. Bu dezavantajlar şu şekildedir:

 • Diğer baskı yöntemlerine göre daha maliyetlidir.
 • Baskı kalitesi diğer baskı yöntemlerine kıyasla daha azdır.

Ankara Dijital Baskı Hizmeti

Dijital baskı Ankara, reklamcılık sektörünün önemli parçalarından biridir. Lokasyon ve tasarım açısından markalara prestij sağlayan reklamlardan, ofis ve vitrinlerin dekorasyonuna kadar birçok işleme imza atan dijital baskı, farklı sektörlerin yardımcı elemanıdır.

Dijital baskı işlemi ile yapılan ürünler mağazalarınızın vitrinlerini ön plana çıkarmanıza ve müşterilerinizin dikkatini çekmenize fayda sağlar. Belli dönemlerde konsepte yönelik hazırlanan vitrin dizaynlarında sıkça kullanılan dijital baskılar, renkli şık tasarımlar ve dikkat çekiciliği sayesinde satış oranlarına da önemli katkıda bulunur.

Ankara dijital baskı, markaların ve şahısların istediği mesajları iletebilmesine yardımcı olur. Dijital baskıdan çıkan ürünler bir reklam ve tanıtım aracı olarak da kullanılabilir. Yaratıcı tasarımlar, dayanıklı malzemeler ve kaliteli baskılar sizleri her zaman bir adım öne çıkarır. Doğru yapılmış sektör ve hedef kitle analizi, mesajlarınızı ve tanıtımlarınızı insanlara daha kaliteli bir şekilde iletmenizi sağlar. Dijital baskının hemen hemen her çeşidini sizlere sunan Afiş Ankara, uzman kadrosu ile sizlere rehberlik eder.

Ankara dijital baskı hizmeti veren firmalar, markalarınıza uygun bir şekilde reklam programları ve tanıtımları hazırlar. Ankara dijital baskı merkezi olarak çeşitli çalışmalara imza atan Afiş Ankara, Her yönüyle Ankara’yı tanıyan bir kadroya sahiptir. Yaptıracağınız dijital baskıları, nereye ne zaman uygulanacağını demografik analizlerle tespit eden Afiş Ankara ekibi ile siz de iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dijital Baskı Fiyatları

Dijital baskı farklı kullanım çeşitleriyle pek çok açıdan avantaj sağlayan bir reklam çeşididir. Reklam çalışmalarında görseller hemen hemen her sektörde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kullanılacak malzemenin kalitesi yanı sıra kullanılacak olan görselin ve tasarımında oldukça büyük bir payı vardır. Kullanacağınız dijital baskı sizlerin kurumsal kimliğini temsil ettiği düşünüldüğünde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Dijital baskı çeşitleri farklı materyaller üzerinde kullanım olanağı sunar. Aynı anda seri üretim mantığı ile basılması sizlere zaman kazandırmak açısından kolaylık sağlar. Tek seferde 1 milyona kadar basılabilen dijital baskı ürünleri kullanılan malzeme ve baskı çeşitlerine göre farklılık gösterir. Seri üretim ile baskı almanızı sağlayan dijital baskı, diğer baskı çeşitlerine göre biraz maliyetlidir. Ancak kullanım süresinin uzunluğu ve kalitesi göz önüne alındığında sunduğu avantajlar reklam sektöründe sıkça tercih edilen bir baskı çeşidi olmasını sağlar.

Kullanılan malzemenin kalitesi, basılacak görselin boyutu, tercih edilecek baskı çeşidi dijital baskı fiyatlarında önemli değişikliklere neden olur. Bu nedenle standart bir fiyattan söz etmek doğru değildir. Ancak satış oranları ve hedef kitlenin dikkatini çekme hususunda sağladığı avantajlar düşünüldüğünde dijital baskı fiyatı oldukça makul bir hale gelir. Ayrıca ışıklı tabela fiyatları için https://www.afisankara.com/ankara-isikli-tabela sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dijital baskı fiyatlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için Afiş Ankara ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

FORMU DOLDURUP HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Diğer Reklam Hizmetlerimiz